Квітень – Травень 2019

Хто не любить теплі, лагідні весняні дні, коли все цвіте і зеленіє?! Хіба диваки, бо навіть кожна пташка на свій лад славить цю прекрасну пору року, яка пролітає садками, полями, лісами та заквітчує їх. Нестримно вривається вона в села і міста, наповнюючи свіжими пахощами і веселим людським гомоном. Блакитними очима дивиться весна на все молодо й ніжно. Гарний настрій не полишає людей від споглядання весняних красот, тягне скоріш відправитися на природу, тому з нетерпінням очікуємо вихідних і святкових днів.

   У квітні християнський світ святкуватиме Великдень – найбільше, світле і радісне свято, яке цьогоріч християни західного обряду відзначатимуть 21 квітня, а православні і греко-католики – 28 квітня. Естафету святкового настрою другий місяць весни впевнено передасть третьому: 12 травня будемо святкувати День матері, вшановуючи найрідніших і наймиліших неньок, а на 16 травня припадає День вишиванки, коли українці увесь світ подивовують і вбирають у вишивану красу. Кілька публікацій квітнево-травневого “Разом” приурочено саме улюбленим весняним святам.

Військова пісня в усі часи додавала українцям сил вистояти, не схилитися перед будь-яким ворогом, і тепер, крім козацьких, стрілецьких та пісень упівців, маємо пісню українських воїнів-сучасників, що представлена унікальним масштабним соціально-мистецьким проектом #ПісніВійни, про який докладно – в інтерв’ю його засновниці, координатора, журналістки й промо-менеджера Галини Гузьо.

   Нині рідко хто знає чи й зовсім не чув, мабуть, про давню українську традицію святкування Рахманського Великодня – читайте і дізнавайтеся вже зараз. Оповідь про Переяслав-Хмельницький, думаємо, не одного читача запалить бажанням відвідати це українське місто-музей.

   Усі традиційні рубрики та сторінки “Разом”, які вам полюбилися, є в цьому номері, тож гортайте і отримуйте задоволення… від прочитаного, від весни, від очікування і приходу Великодня та інших свят.