Лютий-Березень 2019

Ніби тільки вчора всі були переповнені передріздвяною метушнею, а тут уже і лютий. Останніми роками цей зимовий місяць з доволі грізною, погодьтеся,  назвою подобрішав і потеплішав: не лютує і не страшить нас потужними сніговіями та пронизливими вітрами, колючими морози і високими переметами. Здавна вважається, що акурат у середині лютого, коли  християни відзначають свято Стрітення Господнє, зустрічаються зима з весною та починають суперничати, кому на землі володарювати. Хоча противиться зима, відступати не хоче, але закони природи не змінити, і ось уже березнево всміхається сонце, талі сніги дзюркотять веселими струмками і пробиваються з-під землі ніжні первоцвіти.
Є у лютому сумна для українців дата:  20 лютого п’ять років тому став пам’ятним Днем Героїв Небесної Сотні, коли вшановуємо загиблих учасників Революції Гідності. Як завжди сподіваємося, що весна переможе усі негаразди, так твердо віримо, що мир і процвітання неодмінно прийдуть на українську землю.
Цього місяця чекають усі закохані на День святого Валентина, а також 18 лютого в Канаді (деякі провінції) відзначатимуть гарне свято День сім’ї.
Цьогоріч у березні минає 205 річниця від Дня народження геніального поета Тараса Шевченка, безсмертного, як і великий український народ, що породив його. З нагоди ювілею невмирущого Кобзаря “Разом” публікує матеріал про єдиний на американській землі музей Тараса Шевченка в Торонто, що шанобливо зберігає, вивчає та популяризує літературно-мистецьку спадщину,  і незламну постать і надихаюче життя великого сина України.
Про долю унікального самчиківського розпису, який нині відроджується в Україні, читайте у цьому номері. У рубриці “Наш бізнес” знайомтеся зі спеціалістом з продажу нерухомості Андрієм Вербіцьким, який розповів, зокрема,  про інвестиції в нерухомість та створення пасивного прибутку. Про знану в багатьох країнах світу українку Мар’яну Садовську, яка всюди, де б не бувала, неодмінно полонить і зачаровує публіку незрівнянно виконуваною нею українською музикою, – у рубриці “Нашого цвіту”.
Фотограф Микола Сварник попереджає: “Ніколи не фотографуйте з вікна автівки в русі, якщо ви за кермом!”. Чому? Прочитайте його статтю і будете знати. Коханню легендарної Роксолани та володаря Османської імперії Сулеймана Пишного присвячений нарис “Кохання, що не меркне у вічності”.
Хоча зараз і не сезон для подорожі на південь України, але пропонуємо здійснити віртуальну мандрівку в Білгород-Дністровський – одне з найдавніших міст світу, якому понад  2500 років. У цьому номері “Разом” повідаємо вам, чому дієтологи вважають кейл супер-овочем. Є у ньому і сторінка-цікавинка для дітей, і про рецепти ми не забули – усе найкраще тільки для вас.
До наступної зустрічі у квітні. Залишаймося разом!
Команда журналу РАЗОМ