Свято вишиванки 2019 в Торонто

Недільного дня 26 травня вулицю Блур у Торонто кольоровими барвами заповнив IV-й щорічний парад у вишиванках – головна подія Свята вишиванки. Загалом цим святкуванням, що вже стало традиційним весняним фестивалем місцевої української громади, вшановується вишиванка як давній оберіг українського роду, символ невмирущості та цінності традицій українського народу, багатство і різноманітність його культури та єдність. Як і попереднього року, українці Торонто – учасники ходи приєднувалися до груп з різних регіонів України, зустрічаючи і знаходячи в них земляків з областей, міст та сіл рідного краю. “Вишиваному” параду передував автопробіг (теж, звичайно, “вишиваний”), який пронісся вулицями міста, а потім приєднався до ходи.

Фото: Вікторія Матвієнко

   За підсумками народного інтернет-голосування обличчям Дня вишиванки 2019 року стала родина Одомірок: батьки та двійко чудових малюків-козачат. Сім’я – переможиця брала участь у святковому параді, а по закінченні його – у відкритті концерту, який проходив біля пам’ятника Лесі Українці в Хай Парку. Адріана Одомірок привітала громаду зі Святом вишиванки, а Ярема (5 років) і Стефанчик (3) декламували віршики українських поетів. В офіційній частині події брали участь політики та громадські діячі, а у концертній програмі – місцеві артисти, як-от співачка Міра Соловяненко, гурт “Отава” та інші. Оргкомітет Свята вишиванки підготував подарунки та сувеніри для дорослих і розваги для дітей.

Фото: Микола Сварник

   Завершилося «вишиваний» день гучним афтепаті з діджеєм DJ Buncha після концерту популярного українського рок-гурту “Друга ріка” в залі Mod Club.
   26 травня масштабно й піднесено українці Торонто вшанували і засвідчити свою незмінну любов до української вишитої сорочки – нашого етнічного вбрання та безцінного народного спадку, що ідентифікує українців як націю в сучасному світі. Вони щиро вдячні організаторам цьогорічного красивого і насиченого Свята вишиванки, які дуже ретельно підготували “вишивані” заходи та провели їх на високому рівні.

Фото:  Oksana Olyinyk