Світовій федерації українських жіночих організацій – 70 років

Цього року в різних країнах проходять заходи з нагоди 70-річчя Світової федерації українських жіночих організацій. Ювілейні святкування стартували в Філадельфії (США) на 11 конгресі СФУЖО, урочистою академією естафету перейняло м. Торонто, а 2-4 вересня у Львові відбудеться Міжнародна асамблея “Українка у світі”.
   Це знане і шановане в світі жіноче об’єднання, що було засноване кількома жіночими організаціями в США, сьогодні консолідує їх 30 з майже 20-и країн чотирьох континентів. Основні свої завдання СФУЖО вбачає у відстоюванні гідності і прав жінок в Україні та в діаспорі, підтримці становлення стабільного демократичного суспільства в незалежній Україні, збереженні української мови, культури, традицій тощо, а серед провідних напрямів її діяльності – громадський, культурний, освітний і гуманітарний.

   Теперішня очільниця СФУЖО (10-а за 70-річну історію існування організації) – відома українська громадська діячка, підприємець, меценатка і авторка двох поетичних збірок Анна Кісіль, яка вже майже 30 років живе в Торонто. Вона також обіймає посаду Другого заступника Президента СКУ та є членом Управи Конґресу українців Канади (відділ Торонто). Анна Кісіль – співзасновниця Міжнародної організації українських громад “Четверта хвиля”, яку очолювала 2005-2016 роки, а протягом 2008-2018 була керівником Світової ради культури при СКУ.
   24 березня 2019 в Торонто, де розташований головний офіс СФУЖО, на урочисту академію, присвячену 70-річчю організації, її представниці з багатьох країн світу зібралися в банкетному залі “ Княжий двір”. У змістовній і надзвичайно проникливій вітальній промові Анна Кісіль, зокрема наголосила, що саме цього дня, 24 березня, минає 150 років з дня народження першої Голови СФУЖО Олени Сіменович-Кисілевської, внесок якої в організацію і розвиток українського жіночого руху в світі неоціненний. Теплі слова вдячності Анна Кісіль адресувала своїм присутнім на святкуванні попередницям Оксані Бризгун-Соколик, Марії Шкамбарі та Орисі Сушко – Почесним Головам СФУЖО, які очолювали надбудову упродовж останніх 30-ти років.
   “Переглядаючи 70-літню історію, бачимо, як багато зроблено мудрими, талановитими і мужніми українськими жінками-берегинями різних часів. Нам, як ніколи, потрібна єдність, бо тільки в ній наша сила, тільки завдяки єдності можемо досягнути мети”, – підкреслила вона.
   З нагоди ювілею учасників цього урочистого зібрання також привітали президент Світового Конґресу Українців Павло Ґрод, президент Конґресу українців Канади Леся Хичій, в. о. Генерального консула України в Торонто Святослав Кавецький та інші поважні гості.

   За особливий внесок у зміцнення українського жіночого руху в світі, вклад у розбудову СФУЖО, активну працю щодо підтримки і розбудови України представниць різних організацій було нагороджено відзнакою “Берегиня українського роду”. Удостоїлись її Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, Почесні Голови СФУЖО Оксана Бризгун-Соколик, Марійка Шкамбара та Орися Сушко; Ольга Даниляк, Іванна Кушпета, д-р Марта Кічоровська-Кебало, Дарія Гусяк, Анна Шепетик, Слава Йопик, Христина Бідяк, Леся Шуст, Клавдія Микитюк, Сестра Теодозія (посмертно), Оксана Башук-Гепбурн, Анна Федун, Дарія Дяковська, Ярослава Балаюра. На ювілейному бенкеті також вшанували колишніх членів Управи СФУЖО і представили діючу Управу.

   Святкового настрою додали присутнім виступи дуету Адріани та Ігоря Артем’яків, композиторки і музикантки Наталії Кулинич-Колач, скрипальки Олександри Федишин та натхненне декламування 7-річною Михайлиною Бортник поезії Соломії Українець “Йшла до Бога Україна”.
 Примітка:
“УКРАЇНОЗНАВЧА ОСВІТА В УКРАЇНІ І КАНАДІ”; 2018 р. (довідник), стор. 3:
СФУЖО – Світова федерація українських жіночих організацій