СУМ провів V благодійний табір для дітей українських бійців

 
Уже вп’яте світова спільнота Спілки Української Молоді організовує Всеукраїнський благодійний табір для дітей, чиї батьки брали участь у бойових діях на Сході України, та дітей з лінії розмежування. За п’ять років більше ніж 600 з них змогли оздоровитись та пройти терапію, щоб позбутися посттравматичного синдрому. 
  Юнацтво з нетерпінням чекає на цей табір. Хтось бере участь у ньому вперше, а дехто вже має досвід сумівського таборування. «У ці  табори хочеться повертатися знову і знову, щоб по-особливому відчути єдність великої СУМівської родини, знайти нових друзів та почерпнути багато цікавого для себе», – каже юнка з Львівської області Софія Малець.

Цього року табір, гасло і назва якого «Знай наших!», проводиться на Чернігівщині. Хлопці і дівчата, перебуваючи на довженківській землі, в інтерактивний та невимушений спосіб знайомляться з видатними українцями, які прославляли і прославляють Україну в усьому світі. Зустрічі з такими цікавими та непересічними особистостями, як-от лідером гурту «Антитіла» Тарасом Тополею, відомим у світі мотомандрівником Валерієм Кришенем,  генерал-майором СБУ Віктором Ягунем, творцем чат-боту для підготовки до ЗНО Олександром Андрющенком, допомагають юнацтву повірити в свої сили і можливості, в те, що обов’язково досягнеш успішного результату, коли маєш мотивацію і бажання.

Особливу увагу організатори Благодійного табору приділяють роботі з дітьми та молоддю щодо подолання посттравматичного синдрому. Сприяють цьому цікаві майстерки, робота з психологом-гончарем та виготовлення власноруч  українського глиняного посуду, арт-терапія на розвиток емпатії, вправи з медитації, майстер-класи з малювання та тренінги з надання домедичної допомоги.
У той час, як Старше Юнацтво знайомилось зі старовинним та історично важливим містом Ніжином, Молодше Юнацтво відкривало для себе дитячий світ Олександра Довженка. Особливо смакували груші з дерева, посадженого ще дідом цього відомого українського кіномитця. «Зачарована Десна» не залишила байдужим ані юнаків  та юначок, ані виховників та впорядників. Спілкування з тваринами у Менському зоопарку, пейнтбол, який організував друг Олег Мазур, скелелазіння і спуск на драгонботах – розваги, що роблять дітей щасливими.

«Мені дуже сподобалось грати у пейнтбол, і не менший захват маю від драгонботів. Не вперше таборую, але завжди тішить щось цікаве й нове», – каже Олег Баглай зі Старшого Юнацтва. На ройових вогниках діти відзначали, що їм надзвичайно подобаються вечірні табірні програми, зокрема інсценування казок, дискотеки, вечір поезії, співи під гітару.
Інструктори зі спорту організовували для юнацтва нові рухливі ігри та не забували і про традиційні, як-от «Козаки й татари», «СУМбол», теренівки та інші.
І гості, і таборяни відзначали особливу емоційно-позитивну й дружню атмосферу, що панує у таборі. Сюди хочеться повертатись знову і знову!
Вся юнацька табірна родина щиро вдячна всім благодійникам за надану можливість двотижневого таборування в любові, дружбі й колі друзів з усієї України.
 
Автор – Ольга Поліщук