Сонячне місто Дніпро

Місто-мільйонник Дніпро, яке до 2016 року називалося Дніпропетровськ,  розташоване в центральній частині України. Засноване воно 1776 року. Цікавим є той факт, що за свою історію місто шість разів (своєрідний рекорд!) змінювало назву: Катеринослав, Половиця, Новоросійськ, Січеслав, Дніпропетровськ і Дніпро. Сьогодні це один із найбільших в Україні адміністративних (обласний і районний), індустріальних, наукових і культурних центрів.

Звичайно, як і в кожному мегаполісі, у Дніпрі є багато цікавих місць, котрими пишаються дніпряни та які справляють незабутнє враження на туристів. Найперше, місто славиться своєю найдовшою в Європі Січеславською 23-кілометровою набережною з бульваром, де розташовані різні скульптури, пам’ятники, ресторани і кафе, де буяють квіти і шелестять дерева, де можна посидіти на найдовшій в Україні 50-метровій лавці, де струменіють найфеєричніші фонтани, зокрема унікальний фонтан «Лебідь». Він може змінювати режими роботи, «махати крилами», обертатися, а висота струменя досягає 50 м. Дніпро часто називають “містом фонтанів”, адже їх тут багато, розкидані вони по всьому місту і  дійсно вражають дивовижною красою і різновидом. З набережної добре видно Мерефо-Херсонський залізничний міст (протяжність його 1610 м) – перший залізобетонний міст у світі та найдовший на час спорудження (1932 р.) арочний міст у Європі. Ця унікальна пам’ятка інженерної архітектури стала візитівкою Дніпра.

Улюбленими і популярними у дніпрян місцями також є Фестивальний причал, де проходять усі міські святкування, культурно-масові події, та Монастирський острів,  добратися на який можна по пішохідному мосту чи швидкісним тролеєм, що привезе вас на новий оглядовий майданчик з мальовничими видами на місто.

Райський куточок для містян – ботанічний сад Дніпровського університету, заснований 1931 року. Розкинувся він на площі понад 27 га, а його колекція налічує 1150 видів деревних рослин відкритого ґрунту, понад 800 видів рослин трав’янистих та орієнтовно 1000 видів – тропічних і субтропічних.

Варто відвідати у Дніпрі музей ім. Яворницького, де розміщена найбільша (80 статуй) в Україні колекція давньої кам’яної скульптури, зокрема половецькі статуї «кам’яні баби»,  та багата експозиція старожитностей часів козацтва. Є в цьому місті єдиний в Україні музей ракетно-космічної техніки, в якому експонуються справжні космічні станції, супутники, бойові ракети тощо.

 

У старовинній Миколаївській (Брянській) церкві, зведеній 1915 р., розмістився Будинок органної та камерної музики. Славиться Дніпро єдиним в Україні та Європі театром одного актора “Крик”, створеним М. Мельником 1989 р., а також найбільшим у Європі єврейським центром «Менора», який розташовується в самому центрі міста на площі 50 000 кв. метрів.

У Дніпрі багато чудових місць для відпочинку на природі та розваг, але особливо полюбляють містяни центральний парк Глоби, один з найстаріших і найгарніших. Тут багато мальовничих затишних куточків, озеро і фонтани, тінисті алеї й альтанки, пам’ятники і скульптури, найбільший в Україні атракціон гойдалок і перша в Україні  дитяча залізниця, дельфінарій, картинг-центр, літній театр тощо.

Приємно дивує туристів екскурсія по унікальному заводу “Інтерпайп Сталь”, над дизайном фасаду (картинами) якого та скульптурами на території працювали кращі європейські майстри. Не минають вони і Дніпровський цирк, будівля котрого –  натягнутий на залізобетонну конструкцію шатер – немає аналогів у світі.

Тож, якщо ви досі не були у Дніпрі, то завітайте обов’язково, щоб пройтися Катеринославським бульваром з його фонтанами, торговими центрами і магазинчиками, кафе та ресторанами чи побувати в парку Шевченка, де розташована  одна з найстаріших (1790 р.) міських будівель «Палац студентів» – колишній «Потьомкінський палац», побачити ще багато цікавого і відкрити для себе принади цього великого українського міста.