Павло Плішка (Paul Plishka) – співак над співаками

«Співаком над співаками» називають всесвітньо відомого американського оперного співака Павла Плішку (Paul Plishka), адже завдяки своєму феноменальному басу широкого діапазону він блискуче виконує як оперні партії, так і концертно-камерний репертуар.
Народився  Павло Плішка в США (м. Олд Фордж, штат Пенсильванія) 1941 року в родині  українських емігрантів. Зі слів Пола, його співочий талант проявився дуже рано, ще в дитячому садочку, але ні батьки, ні вихователі не сподівалися, що обдарований хлопчик стане світовою оперною зіркою, що співатиме дуетом з одним із найвидатніших оперних співаків XX ст. Лучано Паваротті, що його голос звучатиме на найпрестижніших сценах світу. Вокальну освіту Плішка здобув приватно і в 20-річному віці дебютував як оперний співак, а 1967-го став солістом провідного театру в США – нью-йоркській Метрополітен-опері. Відтоді він виконав більше пів сотні партій у майже 1000 оперних виставах, неперевершеним голосом підкорив світові оперні сцени, як-от  Ла Скала (Мілан, Італія), Ґранд-Опера (Париж), Ковент-Гарден (Лондон),  Баварська державна опера (Мюнхен, Німеччина), сцени оперних театрів Сан-Франциско, Філадельфії, Детройта, Чикаго та інші. Видатний співак 1989 року гастролював у Київському театрі опери та балету.
Не забуває Павло Плішка про своє українське коріння і каже, що “надзвичайно приємно почувається з українською музикою і в українській громаді”. Він охоче бере участь в українських концертах, виконуючи твори Лисенка, Степового, Стеценка, Барвінського, народні пісні. Український репертуар співака різноманітний і багатий. У США вийшла на платівці збірка українських народних пісень та солоспівів українських композиторів у виконанні Павла Плішки.