Образ сучасної української берегині ETHNO_FASHION_by_POTLOVA

 

Кажуть, що Бог, коли створював ідеальну жінку, взяв потрохи чеснот представниць прекрасної статі з усього світу і в Нього вийшла… українка! Красива вона, як вранішня зоря, ніжна, як пелюстки троянди, вірна, як лебідка, й водночас сильна духом.
 Спливають століття, до портрета української жінки додаються нові сучасні риси. То яка ж вона зараз? Про це в своїх фотопроєктах розповідає Катерина Потлова – дизайнер, стиліст, іміджмейкер та засновниця ETHNO_FASHION_by_POTLOVA. Завдяки її неймовірному таланту кожна жінка, незалежно від віку, професії чи навіть фізичних даних, може приміряти найяскравіший у житті образ справжньої української берегині, сповнений енергетикою небаченої сили. Про свій унікальний етнопроєкт Катерина залюбки розказала читачам “Разом”.
Катерино, як так вийшло, що ви стали по інший бік фотоапарата і змінили кар’єру успішної моделі на дизайнера?
                Свою модельну кар’єру я почала ще в 15-річному віці, тож на сьогодні маю 18 титулів різноманітних конкурсів краси, зокрема й міжнародного рівня. За довгі роки в фешн-індустрії мені пощастило працювати з провідними фотографами, дизайнерами, брендами та виданнями і з часом створила свій, доволі впізнаваний самобутній стиль, який і підштовхнув почати ділитися власним баченням краси.
 Як народився ETHNO_FASHION_by_POTLOVA і хто у вашій команді?
                Нашій команді, в якій, крім мене, ще фотограф Марина Коваленко, дизайнер прикрас Віта Кульбовська, чарівниці-візажисти Ольга Кондратюк та Лоліта Тамберг, давно хотілося створити масштабний проєкт і в ньому не просто оспівувати жіночу красу, а розкривати українську самобутність та етнічну приналежність. Понад рік тому народився ETHNO_FASHION_by_POTLOVA, в якому ми мали на меті поєднати сучасність і традиції, фольклорні мотиви і модні аксесуари та ще й брати до уваги світові тренди. Всі члени команди проєкту повністю поділяють моє бачення образу справжньої сучасної українки, роблять усе, щоб якнайкраще розкрити внутрішню суть кожної нашої героїні і водночас дбають про те, аби процес зйомки був теплим і по-домашньому затишним.

На фото Катерина Сич

                Вишукані українські національні костюми нам надають провідні українські бренди Дизайнстудія Оксани Полонець POLONETS, відома своїми вишиванками студія ETNODIM, сучасний етнобренд STERNAT, етносалон високого класу “FiligranaEtnica” та автори справді народної вишиванки NARODNYY BUTIK
                Учасником цього проєкту може стати кожен, хто готовий до неймовірних перетворень, адже в ньому немає обмежень за віком, зовнішністю чи національною ознакою – досить зв’язатися з нами і подати заявку на участь.
 Найбільша публічна презентація вашого проєкту відбулася зовсім недавно, чи не так?
                Тривалий час проєкт ETHNO_FASHION_by_POTLOVA. презентувався на інтернет-майданчиках, але 18 травня 2019 р. відбулася наша виставка під назвою «Миру тобі, Україно!», присвячена Дню матері та Дню вишиванки. У Національній бібліотеці імені Ярослава Мудрого в Києві глядачам було представлено більше 50 найкращих фоторобіт в етнічному стилі, вибирати які серед тисяч напрацьованих фотопортретів, повірте, було нелегко.

Оксана Костишин із доньками Софією та Юліаною

 Кажуть, що фотографи не люблять знімкуватися, а модельєри нерідко вбираються в звичайнісінький одяг. Ви часто приміряєте на себе свої образи?
                Я кілька разів була героїнею свого проєкту. Вважаю величезним щастям, якщо мій приклад надихне когось на участь у ньому, допоможе зважитися на експеримент!
 Яка ваша героїня і якими рисами її наділяєте?
                Для мене головне завдання не наділяти жінку певними рисами, а розкрити внутрішній світ та індивідуальність кожної. Я, найперше, створюю портрет сучасної української жінки – духовно багатої берегині мудрості поколінь, що здатна силою своєї віри і любові захистити себе, свою родину та рідну землю
 У проєкті переважно фотографуються жінки. Чоловіків не берете?
                Чому ж? Звичайно, беремо! Наразі завдяки величезному інтересу до нашого проєкту утворилося кілька окремих напрямків, як-от ETHNO_BEAUTY (етнічні б’юті-образи з урахуванням тенденцій і трендів світової моди), «ПУБЛІЧНІ ЛЮДИ» (етнообрази для відомих персон), «МОЯ РОДИНА» (світлини сімей, де для кожного підібраний гармонійний індивідуальний образ в етнічному стилі). До речі, в останньому – найпопулярнішому – якраз задіяні й чоловіки.
 Доводилося працювати з кимось мегапопулярним?
                За час існування проєкту відзнято більше 230-ти образів, і серед них нерідко можна побачити популярних медіаперсон, чудових українських параолімпійок, зірок українського шоу-бізнесу, культури і мистецтва, полiтиків чи просто унікальних жінок! Учасницями ETHNO_FASHION_by_POTLOVA стали, наприклад, народні артистки України Наталія й Ольга Сумські, заслужена артистка України, оперна діва, солістка Токійської опери Оксана Степанюк; параолімпійська лижниця, заслужений майстер спорту України Світлана Трифонова; телеведучі Катерина Лисенко та Уляна Пчолкіна; співачки Аліна Башкіна та Мірра Арто; телеексперт, головний редактор порталу O’Ukraine Анастасія Зубрицька (Смєхова); українська фотомодель з інвалідністю Оксана Кононець та інші.

Олена Березовська

 Як Вам вдається робити не просто красиві, а унікальні фотообрази жінок у старовинному одязі?
                Потрібно повністю переосмислювати саме поняття етностилю. Сучасні образи жінок-берегинь в українському народному вбранні – це, насамперед, данина українській історії, повернення до її витоків. Ми не лише освоюємо досвід предків, а й розширюємо його за допомогою кращих досягнень сучасної індустрії моди і краси. Гармонійне поєднання в фотопортреті традиційних українських народних мотивів з останніми модними тенденціями дозволяє підкреслити оригінальність, самобутність і яскравість кожної героїні проєкту. Наші образи народжуються внаслідок майстерного перетину етнічного спрямування і актуальних трендів.

Анна Яковлева

 Про які творчі звершення мріється?
                Уже завершився третій сезон проєкту ETHNO_FASHION_by_POTLOVA. За час його існування вдалося відзняти понад 1600 ексклюзивних надихаючих фотографій. Попереду у нас четвертий сезон, адже бажаючих стати учасницею нашого фотопроєкту більшає. Працювати є над чим, зокрема плануємо організувати виставку і представити на ній усі створені нами фотообрази.
 Катерино, Ви вважаєте себе успішною людиною? Поділіться, будь ласка, секретами успіху!
                Я буквально закохана в свою роботу, адже творчість і модна індустрія – моя стихія, де почуваюся дуже органічно! Я перебуваю в оточенні людей, які мене підтримують і надихають, тому завжди отримую надзвичайне задоволення як від процесу творення образів, так і від результату! Ось і весь секрет!