Мовою музики, танцю та піснею лунає нев’януча краса і мудрість Шевченкового слова.

Тарас Шевченко… Український геній, мислитель, пророк.

Для нас, українців, він зрозумілий, як майже напам’ять знана  улюблена книга, і водночас тайна, явище велике й вічне. Уявити себе без Шевченка – виразника і хранителя народного духу— неможливо, бо ж не мислимо життя без неба над головою.

Щоразу знаходимо і відкриваємо в його творах щось невідоме досі, нове і хвилююче. Думи безсмертного Тараса витають над нами, гуртують українців в єдиний народ, з ним ми звіряємо кожен крок на шляху в майбуття.

 

Традиційно у березні Україна та світ вшановують Тараса Шевченка, і саме цього місяця всіх, хто цінує і любить нетлінну та в усі часи актуальну творчу спадщину Кобзаря, збере грандіозне дійство – спільні концерти “Кобзарі” Української капели бандуристів ім. Т. Г. Шевченка і канадського ансамблю українського танцю “Шумка” (18 березня в Торонто, а потім у Віндзорі та Едмонтоні). Обидва колективи добре відомі не лише  в Канаді та Америці, а й у світі, не тільки неперевершеною майстерністю, але й тим, що бережуть, прославляють і несуть у світ самобутні перлини духовного набутку культури нашого народу  – українську пісню, танець та бандуру.

У квітні 2016 року “Шумка” представила  свою програму “Кобзар”, яка справила сильне враження на  глядачів, зачепила за душу  та навіть викликала сльози на очах. Українська капела бандуристів  за свою столітню історію виступала разом з багатьма творчими колективами. Коли в Капелі дізналися про нову програму “Шумки”, подумали, що поєднатись на одній сцені  – це знак долі. Так народилась ідея спільного концерту “Кобзарі”, а, щоб вона стала реальністю, Орест Скляренко очолив переговори з “Шумкою” від імені Капели.

Зараз  з упевненістю можна сказати: глядачів очікує видовище фантастичне, адже лунатиме мелодійна гра бандуристів, чудова українська пісня та ще й дух перехопить від стрімкого танцю. Звичайно, бандуристи не будуть танцювати і танцюристи не заграють на бандурах, але перший творчий партнерський експеримент двох легендарних творчих колективів буде незабутнім – гарантовано на 100%. Мовою музики, танцю та піснею вони знову і знову доносять до нас нев’янучу красу і мудрістю Шевченкового слова.

Нагадаємо, що до святкування вікового ювілею Української капели бандуристів у 2018 вже з жовтня 2015 року проходить низка заходів щодо відзначення цієї дати, першим з яких був концерт у Торонто, в Massey Hall , де бандуристи виступили разом з відомою українською співачкою Русланою та який запам’ятався тим, кому пощастило побувати на ньому (понад 2,5 тисяч глядачів), яскравим святом української культури. Руслану, з її слів, до глибини душі вразив талант кожного учасника Капели, віртуозність бандуристів, а особливо блискуча диригентська майстерність Олега Махлая.

З нагоди століття Капела  започаткувала фонд The UBC@100 Legacy Fund  для того, щоб забезпечити розвиток і збереження кобзарської традиції ще на наступні сто років.

(Більше інформації про фонд: Ubc100.com)

“Не пропустіть цю історичну північноамериканську подію на честь Шевченка! Вперше разом два мистецькі колективи представлять на великій сцені більше 150 років  творчої історії та досконалості”.

Андрій Гладишевський, голова  Українсько-канадської фундації ім. Тараса Шевченка

 

“Ми дуже схвильовані тим, що розділимо сцену з танцювальним ансамблем SHUMKA, який поділяє нашу пристрасть до української історії, пісні і музики. “Кобзар” “Шумки” засвідчує важливість Тараса Шевченка для народу України і всього світу,  як і пісні, написані на його поезії, що складали основну частину репертуару Капели бандуристів з моменту створення її ще століття тому.  Це дійсно символічно, що  художня та духовна спадщина великого українського барда звела два наші легендарні ансамблі разом  і показує сьогодні, більш ніж два століття після його народження, який глибокий вплив Шевченка все ще має  й матиме на людство.”

Олег Махлай, художній керівник і диригент Української капели бандуристів ім. Т. Шевченка