Хор “ВЕСНІВКА”   відгастролював  Україною та Польщею

 

Більше половини століття несе світом неповторної краси українську пісню торонтський аматорський жіночий хор “Веснівка”. Учасниць цього  знаного у багатьох країнах (Бразилії, Аргентині, США, Великобританії, Франції, Німеччині, Італії, Іспанії, Польщі, Нідерландах, Україні)  самобутнього творчого колективу об’єднала та поріднила любов до співу, прагнення зберігати і популяризувати українську пісню, здатну дивувати, захоплювати, дарувати радість та неймовірну естетичну насолоду. Під орудою засновниці  “Веснівки”, її художнього керівника і диригента Галини-Квітки Кондрацької хор з незмінним успіхом виступав на найпрестижніших світових сценах, як-от Koerner Hall (Торонто), Carnegie Hall (Нью Йорк), Royal Albert Hall (Лондон), концертна зала Ватикану тощо, перемагав на відомих міжнародних фестивалях, підкорюючи публіку високою виконавською майстерністю і багатим різножанровим репертуаром.

Цьогорічного травня “Веснівка” гастролювала у Польщі та Україні. Перший концерт хору, у програмі якого була літургійна музика, відбувся 19 травня у Вроцлаві в соборі Воздвиження Чесного Хреста. Цього ж дня у захваті від майстерного виконання веснівчанками духовної і народної музики була публіка в філармонії ім. Юзефа Ельснера міста Ополе, де проходив виступ хору. Концертний тур Польщею (короткий, але досить насичений) “Веснівка” продовжила 20 травня у Кракові. В монументальній базиліці Святого Серця Ісуса прозвучала різножанрова сучасна музика, неперевершено заспівана веснівчанками та Українським чоловічим камерним хором із Торонто. Четвертий, завершальний, концерт хору відбувся в одному з найстаріших південних польських міст Перемишлі, в якому живе велика українська громада. Тут 21 травня в Українському греко-католицькому катедральному  соборі Святого Івана Хрестителя “Веснівка” представила програму духовних і сучасних хорових творів.

Львів

З особливим хвилюванням готувалися та їхали хористки в Україну, де востаннє були 28 років тому. Цього разу вони 23 травня виступали в Івано-Франківську і 25 травня –  у Львові. І в Івано-Франківській обласній філармонії, і у Львівській національній філармонії слухачі щиро та вдячно вітали ”Веснівку”, адже духовні і популярні пісні у виконанні цього дійсно унікального жіночого аматорського хору з Торонто справили на них незабутнє враження.

Івано-Франківськ

Те, що до “Веснівки” у цьому турі приєднався Український чоловічий камерний хор Торонто, дало змогу значно розширити репертуар. Спеціально для гастролей у Польщу та в Україну жіночий хор підготував ексклюзивну програму  “Зроблено в Канаді” з музичних композицій, написаних українсько-канадськими композиторами 20-21 століть, як-от Roman Hurko, Zenoby Lawryshyn, Larysa Kuzmenko, Zenia Kushpeta. Усього ж “Веснівка” з урахуванням уподобань місцевої публіки та концертних майданчиків мала 3 різні концертні програми.

Ополе

Зараз хористки готуються до концерту – вшанування пам’яті О. Кошиця, що відбудеться 27 жовтня в Торонто у приміщенні церкви All Saints Kingsway Anglican Church (2850 Bloor St. West).  Також вони поповнюють своєю новою музикою електронну бібліотеку “Веснівки” vesnivka.com/e-library, яку створили, щоб поділитися музикою з архівів та зробити її доступною для хорів України та діаспори.