Голлівудський актор Трой Рупташ:  завжди почувався українцем

 

Коли наприкінці 2018 року популярний голлівудський актор Трой Рупташ (Troy Ruptash) уперше відвідав Україну, то завдяки ЗМІ, зокрема телебаченню, широкому загалу стало відомо про українське коріння кінозірки світової величини. Втішило й те, що Рупташ і його сестра, котрі, як і їхні батьки, народились і виросли в Канаді (Альберта), здійснили цю подорож, найперше, задля того, щоб ступити на землю – бáтьківщину своїх дідусів та бабусь. Зі слів актора, який, хоча щиро зізнається, що «завжди почувався українцем», але українською не спілкується, батьки його тата родом з-під Чернівців, а мамині – із селища Журавно на Львівщині. Вражень і емоцій від цієї мандрівки у Троя Рупташа було сила-силенна, ось що він сказав про кілька з них: “Мене самого здивувало те, наскільки добре я почуваю себе в Україні – як вдома. Мені тут комфортно, я зустрів прекрасних людей”, “Особливо запам’ятався вечір у Львові після показу одного із моїх фільмів, коли була можливість поговорити з творчими людьми, які цікавляться кіно. Я відчув тоді таку свіжість, якої давно не відчував у Лос-Анджелесі”.

У шкільні роки Трой Рупташ професійно займався фігурним катанням (навіть здобув кілька нагород), одним із його найбільших захоплень було та й досі є малювання. Він не став професійним художником, але любить малювати, і робити його настільки цікаві, що люди деколи хочуть їх придбати – Рупташ продає.

Понад 20 років тому Трой Рупташ поєднав своє життя з кінематографом і переконаний, що з-поміж усіх своїх захоплень майбутню професію обрав правильно. Він зробив успішну акторську кар’єру, знявшись у багатьох популярних голлівудських стрічках та серіалах («Здичавіла», «Молодий папа», «Відчайдушні домогосподарки», «Менталіст», «Надприродне», «Втеча з в’язниці», «Темний ангел», «Марон» та інші), пише сценарії, знімає фільми, викладає в голлівудській студії Aquila Morong.

Цьогоріч улітку Трой Рупташ почав знімати кінострічку про українських поселенців у Канаді, яку назвав «Ті, що оточують нас» (They who surround us). Задум зробити фільм про дуже непростий життєвий досвід українців, котрі, як і його предки, залишили рідну землю та емігрували в Канаду, виник у актора ще задовго до поїздки в Україну під впливом старих пожовклих світлин, які потрапили йому до рук під час досліджень сімейного архіву. Особливо вразили Троя дві фотографії. На одній зазнимкований його прадід Олекса Рупташ з родиною, на іншій – брат бабусі Степан Бойсан, якому дивом вдалося вибратись із сибірського заслання, потім він воював у лавах УПА і загинув 1945 року.

Отож Трой Рупташ, вдивляючись в обличчя рідних людей, з якими ніколи не бачився, але знав про них і про їхні непрості долі, запалився бажанням зняти кіно, в якому розповісти історії своєї рідні і водночас десятків тисяч українських поселенців у Канаді. “Робота над фільмом «Ті, що оточують нас» надала мені якогось нового сенсу життя. Я відчув мету, яка більша за мене, бо має значення для багатьох сімей, яких розлучили обставини та сотні і тисячі кілометрів”, – каже зірка Голлівуду Трой Рупташ.

Слід наголосити, що вже чимало українців, зокрема у Канаді, долучилися до проєкту створення фільму “Ті, що оточують нас” і надають фінансову підтримку. Зйомки кіно, безперечно, – справа досить важка, тривала та затратна, тож, щоб ця кінострічка Троя Рупташа, ідея якої дуже близька багатьом канадським українцям, якомога швидше з’явилася на екранах, фінансова допомога кожного буде надзвичайно доречною.