“Helenda’s” – the meat people

Річард Галенда народився в Торонто в сім’ї українця й англійки. Його батько, Михайло, в Україні працював майстром з ремонту взуття, гадав, що і в Канаді займатиметься цією справою. H_17Та був дуже розчарований, приїхавши сюди, бо, як виявилося, канадійці не ремонтують, а переважно просто викидають у смітник зіпсоване взуття. Треба було Михайлу якомога швидше вирішувати, до чого прикласти руки – пішов у харчову сферу, разом з трьома іншими партнерами розпочавши виробництво ковбас. Після двох десятиліть (1955-1975) плідної праці він продав свою частку у справі, зайнявшись продажем м’ясних продуктів на щонедільному вуличному базарі в Оshawa. За кілька місяців його лоток уже користувався великою популярністю у покупців завдяки якісним і значно дешевшим, аніж у місцевих магазинах, продуктам. А через півтора року зміг відкрити перший м’ясний магазин, за 5 років – другий.


 

 Оля Галенда (Кісіль) народилась у місті Oshawa в родині українців. H_3Навчалась в українській школі, з юних літ не тільки цікавилася життям української громади, а і брала активну участь у ньому. Скільки себе пам’ятає, надзвичайно захоплювалась танцями. Впродовж 25-и років була хореографом у колективі українського танцю при церкві Св. Юрія (Lviv Hall). Оля, дівчина вродлива, струнка і граційна, під час тижня Фієсти 1982 року завоювала титул “Міс Львів”.

У 1983 році отримала запрошення на роботу в перший магазинчик “M&D Meats”, де саме виникла нагальна необхідність у працівниці зі знанням української мови, адже серед покупців було багато українців. Відтоді Оля так і залишилась у цій компанії – щоправда, вже не лише як працівник, а й як пані Галенда, коли поєднала своє життя з Річардом Галендою.


 

Зараз Оля та Річард живуть у Whitby зі своїми дітьми Ріккі та Стефкою.

H_8

  Хоча Річард знав чимало про батьків бізнес, радів, що тому вдається здійснити багато із задуманого, м’ясна галузь у юності зовсім не приваблювала його, тому і працював спочатку у відділі маркетингу компанії, що займалась іграшками. Але, як відомо, з плином часу багато що (і хто) змінюється, отож і Річард якимось дивом не тільки поміняв своє ставлення до виробництва продукції з м‘яса – почав увесь свій час присвячувати цій справі. З 1983 року компанія “M&D Meats”, саме так вона була названа, вже виготовляла широкий асортимент м’ясних виробів для продажу, пропонувала свіжу курятину, свинину та яловичину. Пізніше магазини цієї компанії з’явилися в Pickering та Whitby (1986) , через два роки почав діяти ще один.

  Перша назва компанії , “M&D Meats”,  означала  “Mom and Dad”  або  “Michael and Doreen” – імена засновника та його дружини. У 1988 р. вона була перейменована на “Halenda’s Meats”.

 H_11У 2006 році був створений новий підрозділ компанії “The Meat Depot”, що займався великою оптовою закупівлею м’яса у найбільших виробників і перепродуванням дрібнішим, яким не під силу було напряму працювати з такими гігантами. Продукція від “Halenda’s” користувалась великим попитом. Холодильне приміщення площею 9000 sq.ft, 5 власних траків і найманий транспорт давали можливість здійснювати швидкі та безперебійні поставки м’яса по всьому Онтаріо.

  На той час уже ефективно працювала окрема фабрика з переробки м’ясної сировини та виготовлення з неї різноманітної конкурентноспроможної продукції, чому сприяло як збільшення площі підприємства, так і його модернізація. Свою продукцію вони продавали, усе впевненіше освоюючи і завойовуючи ринок, тільки у магазинах фірми, які вже мали гарну репутацію. Кількість покупців щодень зростала.

 

 Можливо, у декого виникає запитання, навіщо було відкривати аж 5 магазинів. Відповідь, напевне, передбачувана: все більше людей приходило в наші магазини, ставали постійними покупцями, бо могли придбати у нас продукцію, яка відповідала їхнім вимогам та смакам. Отже, попит на наші м’ясні вироби зростав, тому треба було розширюватися, що ми і робили, відкриваючи нові магазини.

Річард Галенда

H_6

Річард Галенда  вважає, що найважливіша складова успіху їхнього бізнесу – це хороші надійні працівники, професійні та відповідальні, які сповна віддаються справі, якою займаються.

 

Сьогодні в “Halenda’s” (6 магазинів і 2 фабрики, якими оперують члени родини) працює понад 100 людей.  У 2013 році відкрили  магазин у Mississauga. До кінця 2015 року планують удвічі збільшити розмір і потужності м’ясопереробної фабрики.

 

Поради від Річарда Галенда бізнесменам-початківцям:
“Мусите любити і вірити у те, що робите, і не втрачати жодної, навіть, здавалося б, несуттєвої можливості наблизитись до своєї мети. А можливості, повірте, є завжди, треба тільки уважно придивлятись і помітити їх, щоб не пройти повз. Головне, помітивши, потім вміло ними скористатися. З огляду на успіх нашого бізнесу, деколи можна почути: “Поталанило!” Можливо, і пощастило, але насправді, як на мене, ми, Галенди, якраз і скористалися вчасно і вдало тими можливостями, які підкидало нам життя. Ви почали займатися власною справою – будьте наполегливими у досягненні цілі, не відступайте перед труднощами і все вийде, бо їх подолання зробить вас сильнішими, загартує волю, зміцнить дух і жагу до перемоги”.

 

НАГОРОДИH_14
  • “Halenda’s” – член асосіації “Ontario independant meat processors”, яку Річард згодом очолив.
  • 2006 конкурс в Оттаві серед українських виробників м’ясної продукції у Канаді.
  • На другому найбільшому конкурсі в Півнячній Америці “Ontario finest meat competition”  у 2009 зайняли 2-е місце, здобувши перемогу в 9-ти номінаціях.
  • 2011 та 2013 роки –  Aword of exelence in “Ontario finest meat competition”
  • Продають продукцію “Sobeys” та гуртовням, які розповсюджують її по Онтаріо.

 

H_15

 

 

Усічні 2015 року 90-річний Майк (Михайло) Галенда відійшов у вічність. Його син Річард говорить: “Батько був чудовою людиною, яку любили не тільки ми, рідні, а й всі, хто знав. На його підтримку і словом, і ділом можна було розраховувати завжди і в усьому. Батько не даремно прожив своє життя, він встиг зробив дуже багато, став успішною людиною. Як на мене, досягнути успіху йому допомогло те, що він по-людськи ставився до інших і добре знався на виготовленні виробів з  м’яса”.


 

www.halendas.com

 

Mag_1