Щоб досягнути гармонії, залишайся собою – Анна Кісіль

AK_1

Життєве кредоМожеш допомогти – допоможи, але, віддаючи частинку своєї душі іншим, завжди залишайся собою

Місце народженняЯремче, Україна

Знак зодіакуСкорпіон

Громадська діяльністьПрезидент громадської організації “Четверта хвиля”; член Ради директорів Конгресу українців Канади (відділ Торонто); член Ради директорів Світового конгресу українців (очолює Раду культури)

БізнесВласник ресторану “Золотий лев” та банкетний залу “Княжий двір” (Торонто); власник  виробництва “Росан-Пак” (Україна); співвласниця компанії “Мeest Media”

ДітиСин Андрій, невістка Ореста, внук Андрій-Данило, донька Ірина, зять Роман

 Відпочинок та хобі: Читання книг, подорожі, спілкування з цікавими людьми, твори мистецтва, українські  жіночі прикраси. Полюбляє зібратись з думками наодинці.


Щоб досягнути гармонії, залишайся собою

 

Підготувала Вікторія Матвієнко

  Яскрава, розумна, творча, інтелігентна, ініціативна, невгамовна і небайдужа, дієва… Повірте, це ще не всі епітети, якими можна охарактеризувати Анну Кісіль – непересічну особистість, справжнього українського лідера в Канаді, президента МГО “Четверта хвиля”, успішну бізнес-леді, поетесу, мецената…
   Народилася Анна Кісіль у мальовничому карпатському містечку Яремче на Івано-Франківщині, та і рід її український з діда-прадіда жив у цій місцевості. Там пройшло її дитинство, там вона закінчила школу. Зростала дівчинка у дружній люблячій родині. Батько – творча натура – писав вірші, грав на цимбалах, малював, зокрема образи та місцеві церкви, був майстром на всі руки. Мама ж виховувала трьох доньок: Анну, Марічку та Любу. Її чудовий голос знали всі, українська пісня завжди лунала в їхньому домі .
   З 16 років, закінчивши школу, Анна навчалась у Львові: спочатку в Львівському будівельному технікумі (цивільне будівництво), а потім у Львівському політехнічному інституті на інженерно-педагогічномуй відділенні, де отримала спеціальність інженера-викладача будівельних дисциплін. Відколи себе пам’ятає, завжди була лідером: від старости класу у школі і до голови студентської ради в інституті. Здобувши вищу освіту, працювала в системі Львівжитлобуд.
AK_3

Концерт до Дня Незалежності в Centennial Park (Toronto), 2013 р.

   У віці 30 років (1990 р.) Анна Кісіль разом з родиною емігрувала до Канади. Відразу по приїзді розпочали власний бізнес в Ошаві, де тоді проживали, – це була компанія  “Meest Oshawa” і туристична фірма “Meest travel”.  Через 5 років переїхали у Торонто, де заснували, об’єднавши кілька компаній в одну, корпорацію “Мeest Corporation Inc.”, центральний офіс якої і досі знаходиться за тією ж адресою. Основна діяльність бізнесу тоді, як і сьогодні – доставка приватних та комерційних вантажів в Україну і не тільки. З кожним роком бізнес зростав, розширювалася його географія: Канада, США, Австралія, потім Європа і Україна зокрема (зараз це “Міст-експрес” і група підприємств  “Росан”). 17 років тому заснували “Росан-Пак” – велике підприємство з виробництва пластикової упаковки для харчової промисловості України та Європи, яке у 2007 році було переведене в новозбудове приміщення з новим обладнанням. Зараз підприємство, яке відповідає канадським стандартам і на якому працює близько 450 чоловік, повністю у підпорядкуванні Анни Кісіль.
   Основний бізнес п. Анни в Канаді – це ресторан “Золотий лев“, відкритий у 2002 році і зараз добре відомий українській громаді Торонто та околиць. У нього, що виконаний в українському стилі, вклали душу українські дизайнери та митці, і, звичайно ж, Анна Кісіль особисто.  Окрім ресторану, гостинно відкриває свої двері для святкувань, відзначення важливих подій та поважних гостей банкетний зал “Княжий двір“. Тут пані Анна приймає багато подій української громади. А ще вона – співвласниця компанії “Мeest Media”.
   Та, як кажуть, не хлібом одним живе людина, тож і Анна Кісіль, коли діти підросли і бізнес був поставлений “на ноги”, активно зайнялась громадською діяльністю. У 2003 році “загорілась” ідеєю створення організації для новоприбулих емігрантів з України, і вже 6 лютого 2004 року за підтримки групи ініціативних новоприбулих освічених людей-однодумців була створена Міжнародна  організація українських громад “Четверта хвиля”, першим головою якої був Тарас Волощук, а зараз її очолює Анна Кісіль. Ця неприбуткова організація займається багатьма гуманітарними та культурними проектами, співпрацює з різними організаціями і є складовою Конгресу українців Канади відділ Торонто і Світового Конгресу Українців , бере активну участь у різноманітних заходах, усіляко допомагає українцям адаптуватися до життя в Канаді. У найближчих планах – втілення у життя проекту “Діти Торонто – дітям-сиротам в Україні”, 7 червня відбудеться благодійний дитячий концерт-марафон, кошти від якого підуть на необхідні речі для дітей-сиріт, зокрема, і дітей загиблих українських героїв, які таборуватимуть влітку у Ворохті.
AK_4

Передача підручника “Крок 2” шкільній раді Торонто для українських шкіл міста.

   Уже понад десять років громадська діячка Анна Кісіль активно співпрацює з Конгресом українців Канади (відділ Торонто), спочатку як волонтер, а тепер як член Ради директорів. Останні 12 років також очолює концертний комітет святкування Дня Незалежності України в Centennial Park. У 2008-у п. Анна обрана до Ради директорів Світового конгресу українців і вже сьомий рік очолює Раду культури при СКУ. І не випадково саме їй довірили цю ділянку роботи в поважній міжнародній організації української діаспори: Анні Кісіль дуже імпонують творчі люди, радо спілкується і співпрацює з ними, бо ж і вона натура творча, пише вірші. У 2013-у році відбулась презентація другої збірки її поезій “Висока осінь”. “На жаль, – зізнається п. Анна, – з часу, коли розпочалась війна в Україні, вірші не пишуться. Не можу писати про загальний біль, не можу творити, не пропустивши все крізь себе – не вмію фальшивити”.
   Ще одна важлива складова багатогранного життя Анни Кісіль – меценатство. За допомогою та підтримкою до неї звертається багато людей з різними ідеями та проектами чи й проблемами. Життєве кредо цієї енергійної жінки – «Віддаю частинку своєї душі іншим». І віддає, підтримуючи діяльність дитячих центрів в Україні, бібліотек, видавництв і різних проектів як в Україні, так і діаспорі. Завдяки її сприянню усі бажаючі за межами України матимуть змогу вивчати українську мову за підручником «Крок 2», реалізовуються освітянські, культурні проекти Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка». До слова, “Крок 1” був виданий за кошти відомого мецената і громадського діяча Богдана Гаврилишина. При світовій Раді культури 2011 року започаткована літературна премія для дитячих україномовних письменників “Великий їжак”, і Анна Кісіль стала першим її меценатом, а незабаром буде створена премія для дітей, які пишуть твори українською, “Малий їжак”.
AK_2

Візит Посла Канади в Україні Романа Ващука на фабрику “Росан-Пак” (Україна), 2015 р

   Підтримує меценатка п. Анна проект “Музей віртуального українства”, який готує МІОК (Міжнародний інститут освіти, культури), і має на меті все, що українці мають поза межами України, представляти online. Отож, не виходячи з дому, можна буде відвідувати українські музеї, знайомитися з музичними чи танцювальними колективами, виданнями тощо.
   Спілкуючись з п. Анною, мимоволі замислюєшся, звідки черпає вона сили та ідеї і для бізнесу, і для громадської роботи, і для творчості, хоча сама вона пояснює це дуже просто – все, що робить, любить і від цього щаслива: “Я люблю людей, прагну цікавих зустрічей і, якщо мої знання і досвід можуть допомогти іншим, я щаслива”. Погодьтесь, тільки людина високої моралі та духу може відчувати щиру радість, віддаючи свої сили, енергію й час іншим.
 
Тож і ми бажаємо пані Анні натхнення і життєвої енергії на довгі-довгі роки для здійснення всього задуманого. Сподіваємось, що незабаром вона з легкою душею знову писатиме вірші, адже, як і поетеса, ми разом віримо, що буде мир і буде нова процвітаюча Україна.

 

Анна Кісіль щодо ситуації в Україні:

  У мене, як і кожного українця, болить серце за Україну. Те, що відбувається, дуже несправедливо.  Як оптиміст, сподіваюсь, що все буде добре. Я вірю в Україну. Там у мене бізнес і вся родина. Тішить сьогодні те, що маємо чудову молодь, яка підросла за роки незалежності. Вона освічена, прогресивна, мобільна, має сформовані погляди, її непросто обманути чи щось нав’язати. Молоді будуть приходити до влади і будуватимуть нову Україну. Ще одне – це стрімкий розвиток волонтерського руху. Якби не люди доброї волі, ми не змогли б встояти проти загарбника