10 листопада 2019 – УКБ ім. Т. Шевченка завершила святкування свого 100-річчя концертом у Торонто

10 листопада в Торонто відбувся концерт Української капели бандуристів Північної Америки ім. Т. Шевченка (УКБ/UBC), завершальний у серії, приуроченій віковому ювілею цього колективу. Непростою була доля капели, створеної 1918 року в Києві. За сто років свого існування вона, як багато українців, пережила репресії, табори для остарбайтерів у Німеччині, еміграцію до США. Змінювалися керівництва і склад учасників, колектив саморозпускався, знову відновлював діяльність – і врешті-решт досяг неймовірного успіху і визнання.
Кошти, виручені від ювілейних концертів, підуть у фонд “UBC at 100 Legacy Fund”, заснований Капелою з нагоди її 100-річчя, для реалізації великих цілей, зокрема щоб іще через сотню років були і якісні бандури, і талановиті бандуристи. Фонд допомагатиме розвитку шкіл гри на бандурі, організації освітніх проєктів, як-от літній табір бандури “Кобзарська січ”, що відсвяткував своє 40-річчя і завдяки якому виховуються молоді кобзарі для UBC та інших ансамблів бандури Північної Америки.
“Українську капелу бандуристів ім. Т. Шевченка можна назвати живим музеєм, який зберігає духовне коріння нашого народу і презентує цілому світу українську культуру. Історія та пісня, перемоги і журба, родина і Батьківщина, патріотизм і відповідальність – це не тільки головний зміст творчості колективу, а й частина нашого життя. Серцем Капели є БАНДУРА – інструмент воістину унікальний”.
Олег Махлай, мистецький керівник та головний диригент УКБ ім. Т. Г. Шевченка