Вересень 2018

Напевно, жодна пора року не минається так непомітно і стрімко, як літо. Здається, тільки-но тішилися його настанню, та не встигли й оком моргнути – уже промайнуло. Подих осені, що допіру прийшла, ледь-ледь чутний. Різнобарвний, пишний і сонячний вересень-красень. Вбирають очі осінні квіти, полум’яніють горобина, шипшина і глід, але природа, ніби трохи притомившись, все охочіше вбирається в теплі жовто-багряні та золотаві шати. Ніжне сонячне проміння вже менш сліпуче, а ось ясне синє небо не втрачає своєї яскравості.

   Про прихід осені і початок нового навчального року сповістили різноголоссям шкільні дзвоники. Звичайно, відтепер загалом відчутно пожвавішає життя шкільництва і студентства, та й в українській громаді у вересні буде ще по-літньому розмаїто цікавими подіями, про найголовніші з них інформує Генеральний консул України в Торонто Андрій Веселовський та наша рубрика «Калейдоскоп подій».

   Про те, як у серпні відгомонів українською, відлунав солов’їною, відтанцював запально український фестиваль в Сентенніал-парку в Торонто, дізнаєтеся у цьому номері “Разом”. Любителів мандрувати зацікавить добірка статей про принади круїзного відпочинку, туристичну привабливість Кам’янця-Подільського та кілька порад від дописувача журналу Миколи Сварника тим, хто збирається подорожувати північним сходом Канади. Інформуємо вас про успішне завершення велопробігу “Чумацький шлях до Північної Америки”, який тривав понад три місяці. У рубриці “Наш бізнес” читайте про лікаря-стоматолога Галину Пенцак та Sherway Gardens Dental Centre.

У вересневому номері опубліковано розповідь про Василя Курилика (William Kurelek) – геніального, всесвітньовідомого канадського мистеця з українською душею, а також інтерв’ю з мистецтвознавцем, авторкою першого в Україні художнього альбому “Страсті Христові”, присвяченого художнику і письменнику Василю Курилику. Рубрика “Нашого цвіту” знайомить з технічним директором аерогіганта Airbus Group Полом (Павлом) Єременком та творцем системи GPS Михайлом Яримовичем, який зробив приголомшливу “космічну” кар’єру в США.

   На сторінках цього “Разом” довідаєтеся також, як за Міжнародною освітньою ініціативою Mitacs Globalink Research Internship понад 50 найкращих студентів-третьокурсників українських вузів улітку проходили дослідницьке стажування в 32 канадських університетах та про враження стажерів від перебування в Канаді.