Листопад 2017

Листопад ставить прощальну крапку, добряче розмиту дощами, у стосунках з осінню. Місяць цей — онук вересню, син жовтню,  а грудню рідний брат – окрім назв “падолист” і “напівзимник”, на Поліссі колись іменували нині призабутим словом “братчини”. Так називались обрядові дійства, що в кінці осені з настанням пори відносного відпочинку влаштовувались селянами, які збиралися гуртом на усілякі посиденьки,  на вечорниці та досвітки, щоб разом поспівати, пожартувати та розважитися. За тиждень по Михайлу  – на Пилипа (27 листопада) – стихали веселощі, не чутно було і  весільних музик, бо вже наступного дня починався Різдвяний піст.

Хоч у листопаді небо кошлатиться свинцевими хмарами, періщать часті байдужі дощі чи січе в обличчя дрібний сніжок, женіть геть осінню нудьгу – робіть себе і рідних щасливими. Надіємося, оптимізму і гарного настрою додасть вам журнал “Разом”, зокрема і цей номер.

У ньому ви дізнаєтеся про урочисте відкриття монументу “Пам’ять нації” – витворі  відомого скульптора Олега Лесюка, яке відбулося 22 жовтня 2017 р. біля церкви святого  Йосифа в місті Оквілл (GTA). Цього року минає півстоліття від створення впливового міжнародного об’єднання Світовий конгрес українців, тож спеціально для наших читачів – інтерв’ю з його головою Євгеном Чолієм. Вшановуючи ветеранів у День Пам’яті (11 листопада), згадаємо разом Героя Канади Пилипа Коновала і Героя України Василя Сліпака – двох українців, чиї подвиги житимуть у віках. Також ознайомтесь з  порадами Генерального консула Андрія Веселовського щодо швидкого та якісного отримання послуг з допомогою комп’ютера.

У листопаді представляємо читачам  художню студію “Чарівна палітра”, відкриває дітям світ  мистецтва. Не оминіть увагою інтерв’ю з боксером Станіславом Скороходом  та розповідь Вахтанга Кіпіані про його Канадіану.

Про українку – принцесу Сіаму і “місце сили” Терношорська Лада в Карпатах – цікавинки для всіх. Виявляється, що цукати та груші помічні від депресії (і не тільки), тож читайте –  знатимете тепер і ви.