Травень 2018

Швидко проминув несміливий березень, а за ним мінливий та непердбачуваний квітень, і вступив у свої права травень. Він скидається на гарного сильного парубка, вбраного у розкішні зелені шати з буянням весняних фарб на них. Травень – це море квітів, місячні й зоряні ночі та свіжі росяні світанки, перші грози і яскраве коромисло веселки над землею після теплого дощу. Травень зачудовує дзвінким співом птахів, у якому особливо вирізняється соловейко своїм неперевершеним тьохканням уночі.
   Цієї прекрасної весняної пори люди поспішають на природу: хто на пікнік, хтось хоче пройтися лісовими стежками, когось манять вкриті квітами луки – інших тягне до озера чи річки. Та й приводів для відпочинку у травні чимало, адже, крім вихідних днів, 13 травня святкуємо День матері, а йому передують Дні пам’яті жертв Другої світової війни та примирення (8-9 травня).  Цього місяця відзначатимемо також християнські свята: Вознесіння Господнє (17.05), День Миколи Весняного (22. 05) та День Святої Трійці (27.05).
Відправляючись на природу, прихопіть з собою травневий “Разом”. Може знайдеться кілька хвилин для читання, і ви дізнаєтеся, як за квітневої негоди все-таки успішно, плідно, насичено пройшло в Торонто Свято українського бізнесу та як гаряче і весело було на концерті українського гурту “Антитіла”.
   Дописувач журналу Микола Сварник переконує, що коротка мандрівка громадськими природоохоронними територіями (Сonservation Аreas) – теж  гарний відпочинок, а автор матеріалу “Недосліджені місця українського Полісся” запрошує відправитися до цих маловідомих місць на велосипеді. Читайте також про велопробіг “Чумацький шлях до Північної Америки” довжиною понад 10 тисяч кілометрів, який стартує у травні, проляже через США і Канаду від Тихого до Атлантичного океану і триватиме приблизно три місяці.
   У рубриці “Наш бізнес” йдеться про ресторан “Львівський замок”.
Відкривайте для себе Пилипа Вакуленка – українця, письменника, художника і фотографа, який майже 60 років прожив в Австралії, – у рубриці “Нашого цвіту”.
   У травневому “Разом” традиційно не оминаємо увагою “рослинну” тему  (цього разу повідаємо про запашний жасмин), а також “кулінарну” з простими і водночас смачними рецептами страв. Потішить малих читачів нова казка на “Дитячій сторінці”, де, як ведеться, вони знайдуть і інші цікавинки.