Відзначення Дня незалежності України в Канаді

Святкування Дня незалежності України, або, вірніше, відновлення її – подія, яка з року в рік стає значущою для народу України та українців світу. Найвеличніше державне свято України велелюдно, радісно й гучно відзначається скрізь у світі, де живуть українці, зокрема в Канаді, що однією з перших країн визнала незалежність України й тепер активно і послідовно підтримує її у важкий період відстоювання довгоочікуваної незалежності. Цього дня привітання  Україна отримала від багатьох світових політиків, по-особливому щирим поздоровленням на своєму сайті вразив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, завершивши його словами “Слава Україні!”.

Для українців Канади відзначення Дня незалежності України – не лише привід зібратися разом і повеселитися, а прекрасна нагода масштабно й яскраво продемонструвати свою згуртованість, єдність з народом України, підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності Української держави, готовність допомогти у боротьбі з ворогом та розбудові сильної квітучої країни. Вже стала традицією церемонія підняття 24 серпня на флагштоку перед будівлею Парламенту Онтаріо українського прапора, яку організовує Ліга українців Канади. Знамено України майорить у великих та малих містах Країни кленового листка: Оттаві, Монреалі, Вінніпезі, Ванкувері, Гамільтоні, Брадфордті тощо. В Оттаві цьогоріч за ініціативи Посольства України вперше було організовано масштабне святкування Day in Ukraine з участю супер-популярного українського гурту ONUKA, а над мерією столиці розвівався жовто-блакитний стяг України.

Найбільший у Північній Америці та діаспорі фестиваль до Дня незалежності України пройшов у Торонто

Найбільший у Північній Америці та діаспорі фестиваль до 26-ї річниці Незалежності України вже вкотре завітав у парк Сентеніал в Торонто. Святкування, якого завжди з нетерпінням чекають українці найбільшого міста Канади і яке традиційно організовує Конгрес українців Канади (Торонто), пройшло 19 серпня і його відвідала рекордна кількість гостей: понад 12 тисяч. Були тут знані і шановані в громаді люди, політики державного, провінційного та місцевого рівнів: Посол України в Канаді Андрій Шевченко, Генеральний консул України в Торонто Андрій Веселовський, голова КУК Торонто Тарас Багрій, Міністр науки Kirsty Duncan, депутати від Ліберального уряду Борис Вжесневський та МПП Іван Бейкер, голова Консервативної партії Канади Andrew Scheer.

 

 

У вітальній промові голова КУК Торонто Тарас Багрій, зокрема, наголосив: “В Україні триває війна, і не зважаючи на те, хто як це називає, ми подолаємо ворога, бо правда та Бог на нашому боці”. Почесний гість фестивалю мер Торонто Джон Торі, при святі вбраний у вишиванку, сердечно привітав присутніх, подякувавши українцям за їхній вклад у розбудову та візуальну привабливість міста. Він з гордістю повідомив, що вже погоджено місце розташування Меморіалу Голодомору в центральній частині міста. На його думку, щоб геноцид ніколи не повторився, канадцям дуже важливо вивчили трагічний урок української історії, і схвалив ідею проведення конкурсу письмових робіт серед студентів на тему Голодомору, перші переможці якого були нагороджені під час прийому перед офіційним відкриттям свята. До речі, автобус – мобільний клас, де наглядно демонструється історія Голодомору, був розташований на території фестивалю і його могли відвідати всі бажаючі. Міністр науки Kirsty Duncan у виступі зазначила, що гордиться своїм українським походженням. Вона також зачитала привітання з нагоди 26-ї річниці української державності від прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо.

Цікава та насичена програма свята нікому не залишила часу нудьгувати. Комітет “Євромайдан Канада” та “Канада допомагає Україні” розгорнули виставку світлин, що відображають життя України сьогодні.

Завдяки родині Зараски та Шкільній Раді КУК Тороно був облаштований куточок розваг для дітей. Поряд йшли баталії на футбольному полі, відбувався шаховий турнір, вирував щедро ярмарок, який, з року в рік різноманітнішає. Тут можна було скуштувати традиційні українські страви – все, що душа забажає.

Упродовж дня фестивальники насолоджувалися, споглядаючи концерт на великій святковій сцені. Радували чудовими українськими танцями ансамблі “Барвінок”, “Калина” та “Україна, полонили виступами духовий оркестр “Батурин” та хор “Прометей”, місцеві співаки та артисти з України: Мирослава Солов’яненко, Павло Фондера, Ігор та Адріанна Артемяки, гурт “Оттава” та Вадим Красноокий – фронт-мен гурту “Mad Heads XL”. Концерт закінчився виступом фіналістів співочого конкурсу “Українська зірка”, спонсорованого кредитовою спілкою “Будучність”.

Гість фестивалю – футбольна збірна команда України гравців-ветеранів зіграла цього дня товариський матч зі збірною українців Канади.

Завершила святковий день запальна забава під відкритим небом під музику “DJ Unlisted”, спонсорована Українською кредитовою спілкою UCU.

Оранізатори українського свята КУК відділ Торонто, зокрема його голова Тарас Багрій, запрошують приєднуватися до планування відзначення Дня незалежності України в Сентеніал парку у 2018.

Завдячувати багатолюдним, яскравим і успішним відзначенням Дня незалежності України в Торонто потрібно, насамперед, організаторам, волонтерам та спонсорам, серед яких цьогоріч були Northland Power, BCU, Horodynsky Farm, UCU, родина Зараски, “Caravan”, “Halenda’s”, “Meest” та інші.

 

Фото: Микола Сварник, @footballveterans, з сторінко facebook

Медіа-група РАЗОМ