Велопробіг українців “Чумацький шлях до Північної Америки” фінішував у Вашингтоні

 

Понад три місяці тривав трансатлантичний велопробіг українців “Чумацький шлях до Північної Америки” Сполученими Штатами і Канадою, що 22 травня 2018 року стартував у Лос-Анджелесі та завершився 31 серпня у Вашингтоні (Колумбія, США). Більше 100 днів його учасники провели у дорозі, подолали понад 10 тисяч кілометрів від узбережжя до узбережжя, завітали приблизно у 430 міст 25 штатів та провінцій США і Канади.

Chumak Way team-credit-Misha Lytvynyuk Photography

Цей важливий благодійний проект мав на меті покращити імідж та упізнаваність України в Північній Америці, а також сприяти просуванню інноваційних українських проектів у США, Канаді та світі і наданні адресної допомоги постраждалим від війни на Донбасі. Отож, в усіх американських та канадський містах і містечках, де зупинялися учасники “Чумацького шляху”, вони спілкувалися з американцям та канадцями, розповідали їм про реальні події на Донбасі та в анексованому Криму і відкривали багатьом з них сучасну й динамічну Україну.

Before Ottawa-Montreal leg-Rideau Falls Ottawa

Також велочумаки зустрічалися з представниками діаспори, дипломатами, політиками, місцевою владою, і, крім важливого інформування про нинішню ситуацію в Україні, презентували українські велосипедні інновації. За океан вони привезли електробайк DelFast, що побив світовий рекорд, проїхавши без підзарядки 367 км, та занесений у Книгу рекордів Гіннеса; легендарний велосипед “Еней” виробництва заводу “Антонова” (інтерв’ю з конструктором “Енея” С. Ниткою, журнал РАЗОМ, серпень 2018, № 58), завдяки якому українці здобули кілька світових перемог на велоперегонах, а ще стильний і практичний дерев’яний велосипед WoodRover.

Parliament Hill Ottawa-Team-credit-Misha Lytvynyuk Photography

Офіційним завершенням велопробігу “Чумацький шлях до Північної Америки” українські велосипедисти проводжали літо у Вашингтоні. Вони зібралися біля Меморіалу жертвам Голодомору-Геноциду 1932-1933 років в Україні та разом з Послом України у США Валерієм Чалим вшанували світлу пам’ять усіх безневинно загиблих у цій вселенській трагедії покладанням снопів пшениці.

10 тисяч кілометрів маршруту велопробігу “Чумацький шлях до Північної Америки” залишилися позаду. Звичайно, для учасників його подолання було нелегким і водночас цікавим випробуванням. Зараз вони вже трохи відпочили і щасливі та задоволені від того, що змогли втілити в життя мету цього благодійного проекту.

Організатори та команда “Чумацького шляху” дуже вдячні Канаді та США за підтримку, надану Україні в протидії російській агресії, а також усім тим, хто фінансово допоміг благодійному велопробігу. 50% зібраних коштів підуть на цільову допомогу сім’ям, постраждалим внаслідок війни на сході України, а саме сім’ї Білоусових, що будує дім, де житимуть 9 дітей, у яких війна забрала батьків, і хлопчику Артему з Полтавщини, у якого тато загинув в АТО.

Більше про ці родини на вебсайті організаторів: proidysvit.org/uk/