Велопробіг “Чумацький шлях до Північної Америки”  або   як за допомогою велосипеда показати світові Україну

     Велосипед сьогодні перебуває на піку популярності, і він може бути не тільки класичним знаряддям спорту, хобі та екологічним і здоровим видом транспорту, а ще і одним із способів розказати світу про Україну. Саме так вважають учасники та ініціатори велопробігу «Чумацький шлях до Північної Америки»  довжиною понад 10 тисяч кілометрів через США та Канаду, від Тихого до Атлантичного океану, який стартує у травні 2018 року. Вони понад три місяці поспіль будуть щодня долати приблизно 130 км з надважливою метою: завдяки народній дипломатії, представниками якої є учасники цього проекту, покращити імідж та упізнаваність України в США і Канаді,  показати величезний потенціал України як держави та зібрати кошти на підтримку постраждалих від війни на Донбасі.

    Орієнтовно велопробіг прибуде в Торонто 31 липня, і 1 та 2 серпня його учасники – ветерани АТО зустрінуться  з українською громадою. «Наш велопробіг не комерційний чи політичний, – розповідає нам Максим Семак. – Я і всі учасники – волонтери проекту. Ми розказуємо світу про події в Україні не з екранів телебачення, а безпосередньо і правдиво. Саме велосипед дає змогу проїжджати через невеличкі міста, де ми будемо зупинятися на короткий перепочинок, спілкуватися з місцевим населенням і, звичайно, намагатимемось якомога більше розказати про Україну. Американці і канадці дізнаються про ситуацію в зоні бойових дій з перших вуст, адже серед учасників – ветерани війни на Сході країни”.

Кожен учасник велопробігу виконує конкретні функції і завдання: наприклад,  один знімає відео, інший ці відео монтує, а ще є відповідальні за соціальні медіа, за кухню, ремонт велосипедів тощо.  Максим Семак, з яким ми спілкувалися, почав працювати над проектом “Чумацький шлях до Північної Америки” восени 2017 року. Він, зокрема, займається пошуком контактів по маршруту та організацією, плануванням зустрічей з командою, розробкою всього маршруту велопробігу.

Крутитимуть педалі 8 хлопців і дівчат з України, один з цих велосипедистів приєднається до решти в Торонто і проїде разом з ними до фінішу у Вашингтоні. Загалом команда складатиметься з 15 учасників. Крім велосипедистів, у ній буде 3 водії автомобіля підтримки, які змінюватимуться щомісяця, та спеціаліст по роботі зі ЗМІ, що  допомагатиме в організації заходів у Нью-Йорку, Філадельфії, Вашингтоні та Торонто.

       Силою духу і незламністю учасників велопробігу   варто захоплюватися, адже вони упродовж трьох місяців повинні чітко дотримуватися графіка запланованих зупинок, зустрічей з українською громадою, ночівель. Ці українські хлопці і дівчата впевнені, що ні спека, ні злива, ні шквальний вітер не завадять їм чесно здолати кожен із 10000 кілометрів маршруту.

   Незламні українські велосипедисти запрошують усіх охочих долучатися до їхньої команди чи стати волонтером і допомагати організовувати зустрічі, проїхатися разом з учасниками цього велопробігу, а також підтримати їх фінансово чи просто побути гідом і показати місцеві цікавинки.
«Ми запрошуємо велосипедистів, велоклуби, байк комьюніті у кожному місті зустріти наш пелотон, урочисто проїхатися з нами по веломаршруту чи містом до місця зустрічі», – звертається до американців і канадців Максим Семак.
Отож чекаємо на відчайдушних українських чумаків на велосипедах у Торонто та чимскоріш готуймо власних двоколісних коней, щоб долучитися до велопробігу «Чумацький шлях до Північної Америки».


proidysvit.org