Українські студенти з 2018 стажуватимуться в Канаді в рамках програми Mitacs Globalink Research Internships

9 червня в Університеті Торонто (U of T) головою Шевченківської фундації Андрієм Гладишевським та генеральним директором Mitacs  Alejandro Adem було підписано новий договір між Шевченківською фундацією (Shevchenko Foundation) та Mitacs (канадська неприбуткова дослідницька та освітня організація) щодо посилення українсько-канадських науково-дослідницьких зв’язків. Щойно завірене партнерство вперше дасть можливість українським студентам у рамках Mitacs Globalink Research Internships приходити наукове стажування в університетах Канади (наразі в 60 вищих навчальних закладах по всій країні).  35 кращих українських студентів 3-го курсу зможуть 12 тижнів (червень-вересень) стажуватися у дослідницькій діяльності в канадських університетах. Також вони отримають цінні практичні знання про канадську промисловість та інновації. Інтерни, зацікавлені в поверненні до Канади для навчання в аспірантурі,  претендуватимуть на стипендію Mitacs Глобалінк Graduate Fellowship.

Ініціатор включенням України в програму Mitacs Globalink Research Internships, яка вже діє 17 років, Олександр Романко – громадський діяч та волонтер, професор Торонтського університету, старший аналітик  компанії IBM у Торонто. Він 3 роки працював над реалізацією цієї ідеї, вів перемовини з міністрами канадського уряду, депутатами Парламенту, Шевченківською фундацією. До речі, Україна стала 10-ою країною, включеною в Mitacs Globalink Research Internships.

“Серед проектів, над якими працюватимуть студенти,  є  досить серйозні практичні проекти, що принесуть  мільйони доларів прибутку через прикладні дослідження, розробки, експертизу, інновації і Канаді, і країні, яка направила студента на стажування (в нашому випадку Україні). Протягом 3-х років у рамках проекту Mitacs Globalink Research Internships  інвестиція Канади в Україну становитиме $1,5 млн. Тож потрібно максимально використати таку можливість. Вартість стажування одного студента – $15 тис. Канадський уряд готовий профінансувати 60% вартості стажування ($9 тис.) кожного з 35 студентів, а 40% залишається за українською стороною. Хоча український уряд, на жаль, не зацікавився проектом, через Шевченківську фундацію вже  маємо кошти  на приїзд 20 студентів. Цьому завдячуємо, зокрема, щедрому меценату George Myhal (профінансував 1о студентів на 3 роки) та американському фонду в Україні Western NIS Enterprise Fund, очолюваному Ярославою Джонсон та Оленою Кошарною, який погодився рік фінансувати стажування 1о студентів. Потрібно знайти кошти ще для  15 студентів ($6 тис. на кожного), тому дуже сподіваємося на підтримку меценатів. Зрозуміло, пізніше потрібно буде моніторити бізнес-вартість проектів, над якими працювали студенти, та обов’язково повинна бути підтримка щодо комерціалізації цих проектів у Канаді, а потім і в Україні”, – пояснює Олександр Романко.

Партнерство з Mitacs – один із компонентів новоствореного Шевченківською фундацією Фонду майбутніх лідерів (Shevchenko Foundation Future Leaders Fund), ініціативи щодо виявлення та заохочення талановитих перспективних молодих людей  – завтрашніх лідерів.

Андрій Гладишевський, голова Шевченківської фундації, говорить: “ Ми раді підписанню угоди з Mitacs, оскільки це дозволить студентам українських університетів брати участь у престижних дослідницьких проектах у Канаді.  Нова програма є відгалуженням нашої нової ініціативи для молоді  (Shevchenko Foundation Youth Initiative),  мета якої – подальше зміцнення нашого досвіду щодо надання стипендій студентам українсько-канадського походження для відвідування ними вищих навчальних закладів у  Канаді. Ми також збільшили фінансування для канадців, які навчаються в Україні, шляхом надання їм субсидії для зарахування  у вищі навчальні заклади. Це дасть  можливість поглибити їхні мовні, історичні та культурні знання, якими вони по поверненні додому збагатять Канаду”.

*photos credit Paul Hillier

Щоб підтримати стажування українських студентів по програмі Mitacs Globalink Research Internship, звертайтесь:

Lesia Szwaluk, Executive Director Shevchenko Foundation

Toll free:1 866 524 5314

shevchenkofoundation.com

Інформація про програму стажувань:  

www.mitacs.ca/globalink/globalink-research-internship