УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ЛІДЕРСТВА: “Творимо себе – творимо Україну!”

 

Початок та й загалом XXI століття є, безперечно, найдинамічнішим періодом у житті людства, коли перед кожним суспільством мало не щодня постають нові виклики. Плисти за течією в сучасному світі – все одно, що відразу поставити хрест на власних перспективах, а країні ж потрібні переважно сильні, впевнені у собі та вольові кадри з нестандартним мисленням – справжні лідери. Добре, скажете ви, якщо лідерські якості проявляються в людині з пелюшок, а що робити тим, кого природа нагородила сором’язливістю і нерішучістю? Відповідь на це запитання знають в Українській академії лідерства (УАЛ), де впевнені: лідером може стати кожен.

Що таке УАЛ?

Українська академія лідерства – надзвичайно насичена 10-місячна освітня програма, долучитися до якої запрошують 16-18-річну молодь. Майже рік студенти вчаться командній праці та ефективній комунікації, вмінню аналізувати виклики суспільства і, звісно, пізнають себе. По закінченні курсу вчорашні випускники шкіл роблять усвідомлений вибір професії та знаходять своє справжнє життєве призначення.  

Як все починалося?

досвід підготовки молоді в ізраїльських “мехінах” – унікальних закладах, що, перейнявши 600-річний досвід освітніх програм Оксфорду та Кембриджу, продукували здатних творити реформи молодих ініціативних, рішучих і прагматичних лідерів, яких, не жаль, дуже бракувало Україні.

Перспективну ідею підтримали українські візіонери та волонтери, зокрема засновниця PRP Group пані Наталя Попович та керівник програми економічного лідерства у фонді Western NIS Enterprise (WNISEF) Роман Тичківський, який перший став донатором ініціативи. Згодом до групи ідейних натхненників УАЛ долучилося такі відомі особистості, як Борис Ґудзяк (єпископ Української Греко-Католицької Церкви, президент Українського католицького університету), Ярослава Джонсон (президент і головний виконавчий директор фонду Western NIS Enterprise Fund), лідер рок-гурту ‘‘Океан Ельзи‘‘ Святослав Вакарчук, поет та власник видавництва ‘‘А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА‘‘ Іван Малкович,  виконавчий директор компанії Horizon Capital Олена Кошарна, драматург, засновник фестивалю ‘‘Гогольfest‘‘ Владислав Троїцький та багато інших.

Наразі в Україні осередки УАЛ діють у Києві, Харкові, Львові, Миколаєві і Полтаві, а до кінця 2018 відкриється в Чернівцях. Варто зазначити, що на навчання в УАЛ приїздить молодь з Канади.

Гостями академії та активними учасниками навчання були Президент України Петро Порошенко, міністри Євген Нищук та Лілія Гриневич, викладачі Гарварду Джордж Грабович і Стенфорду Олена Хутка.

Запалюють вогонь лідерства новітні українські прометеї Тамара Сухенко – психолог, фасилітатор, громадський діяч та Ярослав Грицак – доктор історичних наук, професор УКУ, почесний професор НаУКМА; підприємець та співзасновник Громадянської платформи “Нова країна” Валерій Пекар і менеджер-економіст, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи, екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета; Максим Яковлєв – кандидат політичних наук, директор Школи політичної аналітики НаУКМА, доцент кафедри політології НаУКМА) та інші. Надихаючі лекції молодим лідерам читають Вахтанг Кіпіані, Ерез Ешель, Ярослава Джонсон, Любомир Хабурський, отець Андрій Зелінський.

“Ні” кількагодинним нудним лекціям!

Звичайно, важко розвинути лідерські навички, якщо навчання зводиться до лекцій-монологів викладача, а студенту ніде й слова вставити. В УАЛ все по-іншому! Студенти залучені до різноманітних тренінгів та інтерактивних семінарів, беруть участь у дебатах та модерованих дискусіях, круглих столах тощо. Хоч програма Академії дуже насичена, проте абсолютно не перевантажена. “Мозкові штурми” органічно доповнюються мандрівками місцями української ідентичності, під час яких студенти вивчають на практиці українську культуру, емоційними вечорами як особливою формою розвантаження студентів (йога, танці, пісні, гучні тематичні вечірки чи медитативні прогулянки в цілковитій тиші). Тут не оминають увагою спорт, переважно командних видів.

Студенти вчаться працювати в команді, створювати різні соціальні проекти та керувати ними, вивчають логіку і фінансовий менеджмент, елементи журналістики й ораторське мистецтво, залучаються до волонтерського руху.

Варто зазначити, що кожен осередок Академії по-своєму унікальний, і відповідно, береться за інші проекти. Наприклад, студенти УАЛ Полтава організували перший в Україні курс для вчителів Basic life support, де педагоги оволодівають навичками надання першої допомоги дитині до приїзду лікарів та проводять вишколи; у Київському, носію традицій Академії, – зберігається найбільша бібліотека, в якій 1700 книг; Миколаївський осередок заснував ‘‘Майстерню святого Миколая‘‘, перший велофестиваль ‘‘Миколесо‘‘, зустріч креативних та активних жителів ‘‘Змінотворці‘‘ та акцію ‘‘Знаки добра‘‘; Харківський – відкрив Академію сучасного пенсіонера, де люди похилого віку відвідують заняття з фітнесу, йоги, комп’ютерних наук, англійської мови тощо, а для старшокласників – програму INSIDE, яка допомагає їм визначитися з майбутньою професією. Студенти Академії щодня власними діями утверджують гасло УАЛ “Творимо себе – творимо Україну! Кожне завтра починається вже сьогодні‘‘. Без сумнівів, Українську академію лідерства чекає ще багато звершень!

Photo by: Nick Zavilinskyi (www.matroskinphotography.com)

Випускники УАЛ 2017:

“Академія змінила моє життя. Якщо зразу після школи я прагнув вивчати психологію, то тепер розумію: моє призначення – служба в Військово-морських силах. На цей вибір мене надихнув своїм прикладом наш викладач, капелан отець Андрій Зелінський. Я і надалі буду вчитись, розвиватись, боротись, змінювати себе і світ навколо!” Іліан Владислав, м. Суми

“Після УАЛ я вирішив вступити до UNIT Factory – філіалу відомої французької школи програмування. Це було нелегко, але моя любов до навчання та безкінечна мотивація, яку я отримував в УАЛ від викладачів, допомогли мені впоратися з усіма випробуваннями.” Ілля Мальцев, м. Львів

“УАЛ дала мені впевненість у тому, що все в житті можливо! Щоб досягти успіху, важливо не лише старанно вчитися, але й бути сильною, здатною переборювати власні страхи людиною і обирати власний шлях до мети.” Іванна Гребеняк, м.Тернопіль

“Коли я вступила в УАЛ, в мене була специфічна мета: зрозуміти, що я хочу робити в житті, бо розривалася поміж кіно, футбольним менеджментом, маркетингом, економікою. Навчаючись в Академії, я усвідомила, що прагну займатися бізнесом, який врятує країну, покращить стандарти життя в ній!” Катерина Балковенко, м. Корсунь-Шевченківський

“Без УАЛ не було б моєї найбільшої перемоги – це Girl Leadership Camp project, який руйнує гендерні стереотипи, зокрема що жінки годяться лише для кухні та виховання дітей. Ми організувати літній табір для 12-15-річних дівчат, побудований на цінностях Академії: бути сильним, мудрим, вільним, щасливим і справжнім! Лідером може стати кожен незалежно від статі!” Леся Кравчук, м. Львів

“В Академії я приєдналася до проекту “Building Ukraine Together”. Вчилася мистецтву спілкування і по-справжньому любити людей, стала впевненішою. Я працювала з ветеранами АТО, багатодітними та малозабезпеченими родинами, переселенцями й людьми з особливими потребами. Своєю працею намагаюся об’єднати людей сходу та заходу України. В цьому суть мого служіння Україні!” Мар’яна Уланова, м. Запоріжжя