У  ПОДАРУНКУ НАЙЩИРІШІ ПОЧУТТЯ

Звичай дарувати подарунки давно увійшов і закріпився в нашому житті, адже у такий спосіб виявляються добрі почуття – любов, повага, приязнь – дарувальника до людини, якій адресується подарунок. Сьогодні годі перелічити події, що є приводом для отримання подарунку чи зробити ним приємність іншій людині. За часів Київської Русі подарунок називали красивим словом “гостинець”, яке в українській мові збереглося донині, хоча, на жаль, рідко вживається.
З наближенням Різдва та Нового року починається справжній ажіотаж у торговельних закладах, бо ж кожному хочеться обдарувати на свята рідних, друзів, близьких не просто якоюсь річчю, а зробити їм приємний сюрприз. Хоч вибір подарунків нині величезний і демократичний, у багатьох країнах збереглися традиції щодо новорічних та різдвяних гостинців.
Серед них найдивніший прийнято дарувати на Різдво в Іспанії, зокрема на каталонських територіях – це маленькі гіпсові розмальовані фігурки чоловічків, що справляють нужду. Картинка, звичайно, не з приємних, але щирі, з притаманним їм почуттям гумору каталонці вірять, що каганери (так вони називають оці сороміцькі скульптурки) приносять удачу і достаток у дім.

Австрійці надають перевагу практичним новорічним подарункам, але для них, великих поціновувачів музичного мистецтва, найприємніший і найбажаніший презент – запрошення на святковий вечір у знаменитій Віденській опері.
Старанні та працьовиті японці, які тонко відчувають красу, обдаровують один одного кумаде – прикрашеними талісманами та малюнками бамбуковими граблями (від 10 см до 1,5 м), щоб ними загрібати щастя.

Не менше популярні в Японії осейбо – новорічні подарункові набори з усілякими дрібничками, які завжди згодяться у домі. Стримані на вияв почуттів та емоцій британці теж вважають за краще дарувати з приводу Нового року недорогі, але ретельно продумані дрібнички, якими красномовно виявляють свою прихильність і сердечність. Це можуть бути різної форми ароматичні свічки, оригінальні чайні ложечки, пивні кухлі та симпатичні сувеніри.
Врівноважені поляки, для яких родина понад усе, новорічні подарунки – щось недороге і вишукане – вибирають довго і з фантазією. Чоловікам переважно підносять гаманці, краватки чи шийні хустки, запонки тощо, а паннам і пані – красиву модну біжутерію.

Розважливі та неговіркі жителі Скандинавії (Норвегія, Швеція, Данія, Фінляндія та Ісландія) не тільки акуратно загортають новорічний подарунок у красивий папір, який скріплюють червоною восковою печаттю, але ще додають гарну листівку з віршованою чи у прозі “інструкцією”, що з цим презентом робити тому, хто його отримає.
Скромні неквапливі португальці надають перевагу зворушливим подарункам, зробленим власноруч, тому готувати їх (вишивати, мережати, вирізьблювати чи майструвати з дерева, ліпити з глини тощо) починають задовго до новорічного свята, щоб встигнути зробити якомога більше.

У дотепних і багатих на вигадки французів, що живуть у країні вишуканих парфумів, якраз парфуми і не прийнято дарувати, хіба що тільки чоловіки – своїм дружинам. Їм до душі презенти непрактичні і незвичайні, що дійсно потішать несподіванкою людину, яка його отримає.
У Китаї не прийнято підносити дорогі новорічні подарунки, а сувеніри, обереги, набори солодощів, фігурки господаря року (будь-який подарунок неодмінно повинен бути у вигляді парних предметів) тощо – саме те, що треба. Батьки зазвичай дарують своїм дітям гроші, вкладені у конверти червоного кольору, які називають «щасливої сумою», що покликана принести достаток у новому році. До речі, у китайців не заведено подарунки обгортати в папір або упаковувати в коробку синього та білого кольорів, які тут вважаються символом жалоби, та неприпустимо підносити презент адресату в присутності оточуючих – тільки наодинці.

Південнокорейці обмінюються сувенірними статуетками, які купують на святкових ярмарках і які символізують любов, вірність, заможність тощо, отож кожен отримує з початком Нового року трішки щастя й удачі.
А ось американці не шкодують коштів на подарунки. Як народ прагматичний, вони додають до презенту ще й чек, щоб при потребі можна було повернути отриману в подарунок річ у магазин. Останнім часом у США та Канаді стали популярні так звані подарункові сертифікати (Gift Certificate).
Свята не за горами, тож поспішайте запастися такими подарунками для близьких людей, щоб обличчя кожної осяяла вдячна, щаслива посмішка. І обов’язково в радісний та піднесений різдвяний час будьте щедрі на добро: зробіть подарунок людині, яка його справді потребує, яку зігріє навіть крапля тепла та уваги.