Свято Дня вишиванки в Торонто

26 травня 2018 українське Торонто втретє масштабно і яскраво відзначало День вишиванки. Усі заходи програми святкування були того дня “вишивані”: хода, автопробіг, концерт, танці увечері, фотовиставка та флешмоб. Після ходи, яка цьогоріч переросла у справжній парад по проїжджій частині вулиці Bloor, учасники події насолоджувалися концертом та BBQ від Halends’s в парку (High Park), брали участь у флешмобі, а ввечері найстійкіші відправилися на «Танці у вишиванці» до ресторану “Золотий лев”.

Ще за тиждень до назначеної дати пройшов ярмарок, де можна було придбати вишиванки для оновлення чи поповнення гардеробу та прикупити прикрас і сувенірів.

Організовано святкування Дня вишиванки командою Toronto Vyshyvanka Day, яка впродовж усього року займається й іншими «вишиваними» проектами: працює інформаційно-розважальний «Вишиваний канал» (онлайн), діє програма «Народжені у вишиванці», а також проводиться навчально-просвітницька робота.

Цього дня українство Торонто мало гарну нагоду масштабно й піднесено, в єдиному душевному пориві віддати глибоку шану і засвідчити щиру любов до української вишитої сорочки – нашого етнічного вбрання, невмирущого прекрасного оберега та безцінного народного спадку, що ідентифікує нас як націю в сучасному світі. Свято вишиванки 2018 видалося красивим і насиченим, за що торонтівці вдячні його організаторам, які дуже ретельно підготували “вишивані” заходи та провели їх на високому рівні.

День вишиванки 2018 року активно відзначався не тільки в Торонто, а й по всій Канаді.
У рамках святкування українцями з різних провінцій був проведений флешмоб: учасників заходу ставали разом, формуючи букву, робили світлини і потім їх поєднали в карту Канади, підписану українською мовою. Ініціатори флешмобу – оргкомітет Дня вишиванки у Торонто і Корпорації МІСТ. Ідею цієї масової акції підтримали громадські організації інших канадських провінцій, зокрема у Британській Колумбії – організація «Українська молодь у Ванкувері», в Альберті – Конгрес українців Канади (відділ Едмонтон), а також Конгрес українців Канади (відділ Саскатун) у Саскачевані, Українське благодійне товариство «Милосердя» та Осередок української культури і освіти в провінції Манітоба.

Фото: Аліса Бальтазар;

Медіа-група РАЗОМ