Сторінка Консульства

Новий 2018-ий рік ми зустріли чудово!

   Ті, хто в Україні, привезли до своїх міських квартир свіжу полядвицю чи сальцесон від батьків з села, а заразом ще й картоплі та бурячків прихопили. Ті, хто в Канаді, приїхали до своїх помешкань у Торонто, Ошаві й Гамільтоні, засмаглі й розмяклі від сонця на Кубі чи в Мексиці (на Флориду цьогоріч насунулися незвичні холоди, сонечко не гріло у повну силу) просто в 20-градусні морози.

Відшуміли Маланки, зустріли Водохреща, проводили і Василя. Співали однакові, хіба що трохи відмінні, колядки і повернулися до звичного життєвого ритму.

   Та чи не забули за святами головного – співчувати знедоленому, допомогти слабкому, приголубити дитину і підтримати старого? Християнська мораль саме в цьому й полягає: поділитися і поділяти!

   Сядьмо на хвилину й подумаймо: може, у клопотах про себе, дорослих і здорових, ми приділяли менше уваги іншим, молодшим і слабшим? Може, просто «відкупилися» від  своїх дітей та онуків придбаними у супермаркетах іграшками й одежинками, які позагортали у блискучі папери й закинули під ялинку?  Не обійняли їх міцно-міцно, не прочитали книжку на ніч, не поспівали разом з ними якусь пісеньку увечері на канапі? Не сходили на новорічну виставу? Не поїхали разом з ними до баби й діда поздоровити їх з Різдвом Христовим?

   Може, написали листівку або й просто СМСку родичам чи друзям замість телефонної розмови (а наскільки живий голос приємніший від найтепліших літер!)? Може, когось забули, не знайшли номер чи адреси?

Усе це не пізно здійснити сьогодні чи завтра, і не обов’язково у пов’язанні з якимось святом. Важливо знайти привід, але важливіше знайти в собі відчуття потреби.

   У світі багато несправедливого і недоглянутого: кому болить війна, кому бідність, кому самотність, кому старі рани, кому нові образи, кому просто хочеться відчути теплий дотик. До душі чи до руки.

   Ніколи не пізно це зробити. Для НИХ і для НАС самих, бо  ми, власне, усі Його діти –  Того, хто щойно родився.

   Славімо Його!

 

Андрій Веселовський

Генеральний консул України в Торонто

 

Consulate General of Ukraine in Toronto: (00 1 416) 763-3114 | gc_cat@mfa.gov.ua | toronto.mfa.gov.ua