Сторінка Генерального консульства України в Торонто

Цього року канадське українство очікує незвичайний Вересень. Країну відвідає з візитом Президент України Петро Порошенко та урядова делегація у складі міністра закордонних справ, міністра оборони, інших високих гостей. Візит відбувається з нагоди великого міжнародного спортивно-військового форуму Ігор Нескорених, які почнуться 23 вересня і триватимуть понад тиждень в Торонто.

   Треті за ліком Ігри Нескорених, після попередніх у Великій Британії та США – новація у календарі світового спорту. В цих змаганнях беруть участь військовослужбовці, що дістали важкі довічні травми чи втратили фізичні здібності внаслідок бойових дій. Україна, яке вже четвертий рік дає відсіч російській агресії на сході, вперше отримала запрошення до участі. 15 найкращих вибороли це право у багатоетапному всеукраїнському конкурсі. З ними – члени сімей, лікарі. Вони так сподіваються побачити рідні прапори на торонтських трибунах, в басейнах, на стадіонах!

   Приходьмо і скандуймо «Слава Україні!»

   До речі, ініціювали цей процес і наполегливо довели його до результату канадські громадяни українського роду. Як в Україні, так і в Канаді громадянське суспільство йде попереду державної бюрократії. Хороший знак!

   Президент Порошенко проведе переговори з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, зустрінеться з главами інших делегацій країн-учасниць (їх усього 17, і серед них – найсильніші демократичні суспільства світу). Українсько-канадське співробітництво, яке й так випереджає рівень стосунків Києва з мало не усіма столицями, отримає новий поштовх. Особливо відзначать лідери Угоду про вільну торгівлю Україна-Канада, що набула чинності 1 серпня цього року. Тепер, коли цей інноваційний проект запрацював, сторони намітять нові, ще амбітніші цілі.

   А поле для взаємодії необмежене: авіаційна та космічна співпраця, спільне військово-технічне проектування і виробництво, гуманітарна сфера. Остання могла б включати запозичення досвіду у створенні страхової медицини, сімейного планування, реформи освіти приблизно так, як це відбувається зараз у військовій сфері, коли канадські солдати й офіцери передають досвід українцям. І, зрозуміло, на порядку денному – підходи до візового спрощення для громадян України, з урахуванням того шляху, який пройдено у відносинах з Європейським Союзом, куди українці подорожують нині вже без віз.

   Проста нібито справа – два дні візиту, але вони багато що змінять і у наших двосторонніх відносинах, і у сприйнятті України у широкому світі на краще. Дедалі потужніші Збройні Сили України там, на Донбасі, відчують це і морально, і матеріально, що наблизить перемогу над ворогом, яка неминуча.

Генеральний консул України в Торонто

Андрій Веселовський

toronto.mfa.gov.ua