С.К.А.Й: Ми разом, як одна стріла!

IMG_8733

С.К.А.Й: Ми разом, як одна стріла! Ми разом – непрості слова! Всі разом!

 

Склад гурту:

Вокал, гітара, тексти  Собчук Олег

Соло гітара, бек-вокал Грищук Олександр

Бас-гітара Друкер Олександр

Клавішні Мозіль Юрій

Ударні Охрименко В’ячеслав

 

Розмову з Олегом СОБЧУКОМ,

солістом та лідером гурту, записала Юлія ШОКАЛЮК

 

21 лютого 2015 р. y Ванкуверi відбувся благодійний концерт одного з найпопулярніших українських рокових гуртів С.К.А.Й. За  підтримки ОWL Ukrainian Canadian Education Charity команда Maple Hope for Ukraine запросила колектив веселих, емоційних, мега драйвових та шалено талановитих хлопців з Тернополя, пісні яких співають тисячі українців. Вони презентували благодійний акустичний концерт під назвою «Край Неба», кошти від якого підуть на підтримку та реабілітацію важкопоранених бійців АТО. Ініціативу Ванкувера підхопили інші міста Канади, і концертний тур  С.К.А.Й., розпочавшись у Вінніпезі і пройшовши через Ванкувер та Саскатун, завершився в Торонто 4-го березня.

 

Кожен концерт проходив на одному диханні з  зарядом рокового драйву, щирості, радості. Неймовірна енергія спільного піднесення та високого чистого синього-синього неба веселкою в одне ціле єднала сцену і глядачів. Енергетика пісень С.К.А.Й. бурхливо вливалася в душу і серце. Все було наповнене своїм, рідним, українським від Ванкувера і до Торонто.  Вже десь далеко залишились і буденна метушня, і робота, і негаразди. Тут були тільки музика, українське слово, жовто-синій стяг на сценічних лаштунках і гордість, що ширилась у грудях.
 
– C.K.A.Й. – цікава назва гурту. Звідки вона походить?
– Подобаються всі відтінки синього. А “С.К.А.Й.” — в перекладі з англійської­­— небо. Воно неосяжне і непередбачуване, з нього може піти град, від якого не можливо сховатися, або сліпий дощ, який зігріває душу. Така ж і наша музика. А крапки у назві поставили просто для солідності.
 
winnip

Вінніпег

– Коли Ви вперше усвідомили, що музика – то справа Вашого життя?
– Коли написав пісню «Зникаю» (кінець 2000 р.) та записав її на студії. Потім вона потрапила на місцеві радіостанції в Тернополі. З бажанням її послухати звертались і друзі і незнайомі. Тоді я зрозумів – те, що  роблю, подобається людям.
 
– Якого кольору Ваша музика? Який музичний стиль Вам найближчий і чи є улюблені виконавці?
– Колір музики? Прикольно. Вперше чую таке запитання. Взагалі подобається  блакитний, якийсь неймовірно яскравий відтінок. Але кожна пісня має свій колір, тому що вона несе певну емоцію, яка йому відповідає. Найближчий стиль, зрозуміло, рок, Хоча  це широке поняття –  інді-рок, поп-рок, ґрандж, хард-рок, софт-рок, нью рок. Там багато чого може бути. Я слухаю дуже різношерсту музику, починаючи від Адріано Бочелі і закінчуючи Драм-н-Басом. У роковому стилі подобається U2.
 
11001572_10153051767221427_3037676135572497799_o

Ванкувер

– Популярність має сильний влив на людину. Відчули це на собі?
– 100%, має. Відчув зіркову хворобу в різних її проявах. Але не можна ігнорувати її присутність. Зараз уже я звик до неї, і ми подружилися.
 
Які пісні з альбому “Край Неба” (2014 р.) Вам близькі?
– Усі пісні близькі мені, бо абсолютно в кожній є частинка моєї душі. Та й написанню кожної передувало щось незабутнє. Все, що я співаю, написав сам, окрім пісні «Не Йди», автор слів якої теж тернополянин Сергій Лазонов.
 
saskatun1

Саскатун

– Ви об’їздили з концертами всю Україну,  побували в Європі, а ось у Канаді –  вперше. Чим вразила ця країна і канадські фанати?
– Канада вразила своєю безмежністю, дуже сподобались міста, в яких побували. Наприклад, коли побачив Карпати в 10-и метрах від будинку, в якому ми живем у Ванкувері, то сказав, що  це те ж, як через Карпати пропустити Тихий океан. Правду кажучи, красивішого міста я ще не бачив. Тут є все: океан, гори, культура, неповторна атмосфера. Я, на жаль, так і не побачив живих єнотів, але отримав у подарунок сувенірного.
Не розчарували нас і канадські фанати, як і в Україні, відчували їхню любов. Нас дуже тепло зустріли, концерти пройшли з повними залами. Хоча ми приїхали не повним складом, без ритм секції, без потужного драм-драйву, глядачі виходили, співали, танцювали разом. Я навіть не зауважив, як швидко промайнув кожен з  концертів. Знайшлося й багато друзів, про існування яких саме тут ми навіть не підозрювали. Вражає надзвичайний дух патріотизму канадських українців – і це дуже круто.
Чесно скажу, я не чекав на такий теплий прийом і що ми зможемо півтори години акустичним виступом (без ритм секції!) тримати в якомусь енергетичному трансі цілий зал. Був приємно здивований, як нас зустрічали організатори і люди, які прийшли на концерт. Особливо тішить, що ми назбирали багато грошей на потреби наших солдатів та постраждалих від війни на сході України. Ми дали дуже багато доброчинних концертів в Україні,  адже допомогти потребуючим – це і наше бажання, і обов’язок.   
DSC01124

Торонто

 
– Що скажете про ситуацію в Україні зараз?
– Тяжко-важко нині в Україні, але, як кажуть, те, що нас не вб’є, — зробить тільки сильнішими. Вірю, що переживемо ці страшні часи, і після цього нас ніщо не зможе вбити. Ми на правильному шляху, шкода, що дається він такими жертвами. Але мусимо його пройти, бо це шлях до свободи.
Недавно ми відзначали річницю Майдану, і я переконався, що гордість і патріотизм, що посіяв він у серцях українців – це назавжди. Я пишаюся тим, що українець, як і ті люди, що збиралися разом на наших концертах в Канаді.
 
– Які у Вас плани? Кілька слів – побажання – читачам “Разом”.
– Це жахливе питання. Ми не складаємо якісь далекосяжні плани, головне – просто жити, співати для людей, як для українців, так і для всіх на цьому світі. І ще дуже хочеться зробити якомога більше, щоб не було війни. Помагати, якщо не кулею, то піснею або якимись іншими музичними  засобами, щоб зібрати кошти для борців за нашу свободу.
Читачам “Разом” хочу побажати здоров’я, віри і хорошої пам’яті. Не забувайте, що ви українці, хто ви і звідки. Слава Україні!