Рідній школі УНО Торонто-Захід – 85 років!

З ювілеєм тебе, Рідна школо!

педагогічний колектив Рідної школи УНО Торонто-Захід

Будь-яка школа – не лише стіни. Це, насамперед, дух, пам’ять, традиції, генерація поколінь, спільна наполеглива і кропітка праця вчителів, батьків, учнів, меценатів – усіх, завдяки кому до свого поважного ювілею Рідна школа прийшла впевненою, зрілою, мудрою.

   85 років – це ціла історія, в якій особливе місце належить педагогам, що не тільки допомагають школярам здобувати знання, а вчили і вчать їх мудрості.  І ті педагоги, котрі сьогодні переступають шкільний поріг, щоразу сіючи зерна доброго, розумного, вічного, і ті, кого вже нині немає, але вони завжди живуть у пам’яті учнів, колег, і всі попередні директори, для яких найвища нагорода в житті – успіхи колишніх вихованців, їх щирі слова подяки на традиційних шкільних вечорах та щорічних бенкетах усіх суботніх україномовних шкіл, коли  випурхують з родинного шкільного кола у доросле життя випускники – це історія нашої Alma mater та тисячі долей, що пройшли через неї за 85 років.

   Безперечно, нам є чим пишатися, зустрічаючи славний ювілей. За 85 років існування Рідна школа досягла успіху та чималих здобутків, і в цьому велика заслуга її постійних меценатів та спонсорів. Слова глибокої вдячності УНО Канади та Філії УНО Торонто-Захід за величезну підтримку! Також висловлюємо щиру подяку нашому почесному спонсору УКС Лимитед, яка вже не перший рік допомагає  школі фінансово. Честь і хвала Дирекції УКС Лтд за її віру в майбутнє покоління еліти на теренах Канади.

Садочок Монтессорі вивчає континети

2013 року в стінах Рідної школи вперше в історії суботніх шкіл Канади розпочала своє життя програма дитсадочка з елементами педагогіки Монтессорі. Детально про передові ідеї та принципи сучасної школи Монтессорі презентувала на Всеканадських учительських конференціях у Едмонтоні (2014 р.) та Торонто (2016 р.) вчитель з багаторічним досвідом роботи в Канаді Оксана Коломоєць. Серед найважливіших засад педагогічної концепції М. Монтессорі варто виокремити ті, що їх систематично застосовує у школі О. Коломоєць, до якої вже цього року прийшло 14 вихованців:

  • Кожна дитина – індивідуум, тому навчання має бути адаптоване до можливостей дитини, швидкості розуміння, осмислення, аналізу і опрацювання нею матеріалу.

  • Оскільки всі діти різні щодо своїх особливостей і можливостей у навчанні, вчитель працює з кожною дитиною індивідуально.

  • Найкращий розвиток дитина дістає у колективі як невід’ємна його частина.

  • Головною в дитячому середовищі, зокрема в класі або дитячій кімнаті, є сама дитина, а не вчитель.

  • Досліди Марії Монтессорі як лікаря і як педагога довели, що пам’ять дитини починає працювати з 2,5-3 років, тому саме в цьому віці, коли дитячий мозок втягує із зовнішнього середовища абсолютно все, можна починати освіту. 2-3-річна дитина – це сира глина в руках вчителя, який творить майбутню особистість (матеріали для публікації надано з дозволу О. Коломоєць).

   Колектив Рідної школи прагне допомогти кожному учневі знайти свій шлях у житті, стати активним громадянином Канади, не втрачаючи етнічного коріння і приналежності до української нації. На базі школи діє ансамбль бандуристів «Мальви». Вчителі, більшість з яких є членами ОУК, Відділ Торонто-Захід, активно співпрацюють з Організацією Українок Канади ім. О. Басараб. Жіноцтво Відділу завжди з нетерпінням чекає школярів на свято Родини, День Подяки та спільну кутю.

   Педагоги постійно відвідують методичні семінари, які організовує Шкільна Рада при КУК Торонто, а цього літа троє наших колег стануть учасниками I світового Форуму українознавчих шкіл діаспори, який відбудеться у Львові. Програма Форуму буде досить насиченою і цікавою для вчительської спільноти. Розпочнеться він V Міжнародною науково-практичною конференцією «Українська мова у світі», а далі на освітян діаспори чекатимуть лабораторії творчих ідей: тренінги, майстер-класи, практикуми та зустрічі з провідними спеціалістами Міністерства освіти України.

Свято останнього дзвоника, 26 травня 2018 р.

   Ювілеї бувають різні: великі й маленькі, скромні й гучні, але вони завжди підсумок певної частини життя. Нам 85 років – це зовсім небагато. Ми юні, молоді, сповнені жаги та натхнення. Наша Рідна школа має добре і лагідне серце, до якого вона хоче прихилити кожну дитину, віддати їй всі до краплини свої знання. Серце її – це учні та педагоги. Ми, вчителі та Дирекція Рідної школи УНО Торонто-Захід, не зупиняємося на досягнутому, а впевнено крокуємо вперед!

Світлана Гетьман

Директор Рідної школи УНО Торонто-Захід