Рідне коріння – пошук людей

Важко уявити, скільки ж то українців, що вже понад 125 років тому почали виїжджати з рідної землі в Канаду, втратили зв’язок з близькими в Україні, які відтоді й донині чекали й чекають звісточки, якщо не від них, то хоча б про них: їхню долю, сім’ю тощо…

До редакції журналу “Разом” інколи надходять листи з проханням допомогти розшукати в Канаді, зокрема в Торонто, родичів, друзів, знайомих. Ми переконані, що читачі нашого журналу можуть стати активними помічниками у пошуку, впізнавши тут історії когось зі своїх близьких чи знайомих. Сподіваємося, що хтось відгукнеться з інформацією про тих, кого пам’ятають і просять знайти рідні з України, написавши нам листа на info@razom.media

Лист Тетяни Беценко

Добрий день, шановні пані і панове. Допоможіть, будь ласка, знайти родича. Він – Іван Максимович Квашко – мешкає в Торонто, а родом із Сумщини (Україна). У Канаді проживає дуже давно – з 40-х років ХХ століття. Його шукає мій батько, Петро Семенович із роду Матвієнків, та мати мого батька Варвара Семенівна (у дівоцтві Матвієнко), родом із села Болотівка Буринського району, що на Сумщині … Мій мобільний телефон 067 77 15 506 ( Україна).

Електронна пошта: becenkot@gmail.com. Можна сконтактуватися зі мною через Фейсбук. Іван Максимович Квашко статечного віку, тому передати інформацію йому можуть допомогти діти, внуки, знайомі. Щиро сподіваємося на розуміння та допомогу.




На адресу редакції написала пані Катерина Ткачук, яка проживає в Детройті (м. Воррен). Влітку 2017 року вона побувала в Україні, на рідній Гуцульщині, де зустрілася зі своєю щирою подругою – лікарем-невропатологом п. Марією Бойчук, з якою вони разом працювали в міській лікарні селища Кути, і та дуже просила відшукати її родину в Канаді. Коли до рук п. Катерини потрапив журнал “Разом”, де вказана адреса редакції, вона вирішила звернутися до нас за допомогою у пошуку рідних Марії Бойчук для відновлення родинних зв’язків з ними та спілкування.

З листа пані Ткачук

Річ у тім, що її (Марії Бойчук) двоюрідний брат Василь Бойчук (W. Boytchuk) довгі роки проживав у м. Торонто і був обраний демократичним способом екзекутивним Радником міської ради м. Торонто у 1989-1990 роки.

У 1991 р. п. Василь Бойчук разом з представниками Торонтської міської ради поїхав у Київ, а 29 липня 1991 р. Акт Дружби між містами був підписаний (прим. редакції: Василь Бойчук вперше вніс пропозицію про побратимство міст Торонто та Київа).

Потім п. Василь відвідав своє родинне село на Гуцульщині, гостював деякий час у своєї двоюрідної сестри п. Марії в с. Кути. Коли він повернувся в Торонто, то якийсь час ще давав про себе знати, а потім зв’язок обірвався. Пізніше родичі в селі від когось довідалася, що п. Василь помер. Напевно, в Торонто чи десь у Канаді залишився хтось з його дітей або рідні, тому п. Марія і я дуже просимо Вас відшукати когось із них і повідомити мені…

А ще в Торонто жив хрещений батько п. Марії Степан (прізвище не вказано) і його родина. У нього було п’ятеро дітей і дружина Катерина, яка в 1991 р. побувала в гостях у п. Марії в Україні. (на фото)

Хресний батько Марії Бойчук п.Степан з дружиною Катериною та дітьми

Василь Бойчук з двоюрідною сестрою Марією, її дочкою та зятем, під час візиту в Україну, 1991р.