Надя П’ЯТКА: “Будьте сильними і не дозволяйте нікому і нічому збити вас з обраного шляху!”

Надя П’ЯТКА: “Будьте сильними  і не дозволяйте нікому і нічому збити вас з обраного шляху!”

Спілкувався Вадим Матвієнко

pjatka         Уже не один рік ніяк не наважитесь почати власну справу? Чи, може, над вашим бізнесом «згущуються хмари» і все, за що не візьметесь, іде шкереберть? Тоді, гадаємо, вам саме час познайомитися з Надею П’яткою та її захоплюючою історією успіху. Важко повірити, що ця приваблива життєрадісна жінка, низькокалорійні (і смачнючі!) мафіни якої заполонили Канаду, США та Мексику, починала свій нині багатомільйонний бізнес на маленькій кухні у власному домі, який до того ж от-от мали забрати за борги. Тепер її випічку знайдете в кожному закладі Subway та всюди, де продають здорову їжу. Вона співпрацювала з всесвітньо відомими MacDonalds’ та Quaker, а також одним з найбільших постачальників продуктів Sodexhо. Своїм прикладом Надя надихає мільйони людей, демонструючи просту істину: улюблена справа може зробити тебе мільйонером!


 

Моя мама Ксеня, перенісши інсульт, не могла жити одна. Вона завжди говорила, що, якщо їй доведеться мешкати деінде, а не в своїй хаті, то вона хоче жити в українському домі. І такий дім, де мама покращила своє здоров’я і почувається щасливою, ми знайшли – це Ukrainian Canadian Care Centre. Я щиро вдячна цьому закладу за їхню опіку і з задоволенням готова допомагати йому. Так 13 лютого я прийматиму участь у  Valentine Delights Extravaganza – благодійному заході на користь будинку опіки, який відбудеться в Trident Banquet Hall.
 Моя історія – це історія моєї матері. Я – та, ким є, завдяки їй!

ПЕРШI УРОКИ БIЗНЕСУ

Надя починала знайомство з бізнесом, працюючи пліч-о-пліч з батьками, які в 1949 році змушені були покинути рідне маленьке село на Івано-Франківщині (Україна). Ні в Німеччині, ні згодом у Канаді золотий дощ не пролився на їх голови: батько працював у шахті в Саскачевані, потім сім’я відкрила невелику бакалійну крамничку і трудилась у поті чола. Переїхавши в Торонто, невдовзі вже мали власний ресторанчик на Queensway (до речі, названий «Nadya’s», на її честь), де дівчинка працювала нарівні з дорослими:

“Жодна з двох моїх сестер не цікавилася сімейним бізнесом. Я ж, коли приходила зі школи, відразу одягала фартух. ”

Проте доля не поспішала винагороджувати родину за працелюбність: “Спочатку ми жили над нашою бакалією, потім під рестораном, та мені це тоді навіть подобалось,” – ділиться спогадами Надя П’ятка.

Коли ж батько серйозно захворів, усі турботи про сімейний бізнес лягли на плечі матері і 16-річної Наді. «Моя історія – це історія моєї матері. Я – та, ким є, завдяки їй!» – тепло згадує про ті часи. Батько видужав, але цей перший життєвий урок допоміг Наді зрозуміла, що харчовий бізнес – дійсно те, що вона любить.

Закінчивши школу, дівчина стала … вчителем, хоча, зізнається, час від часу сумнівалась у своєму виборі. Надя вийшла заміж, народила двох дітей, цілковито присвятила себе сім’ї і робила те, що завжди любила: готувала і пекла для своїх рідних.

 

ВIДРОДЖЕНА IЗ ПОПЕЛУ

Щаслива сімейна ідилія, що тривала 20 років, раптом завершилась: збанкрутів бізнес чоловіка, а він сам покинув сім’ю. У Наді залишилося двоє дітей, про яких потрібно було дбати, і будинок, що вже їй не належав. На столі з дня у день росла купка несплачених рахунків, а кредитори вишиковувались у довгу чергу під її дверима. Зараз Надя зі сміхом згадує, як одного разу ховалася разом із дочкою від них під кухонним столом.

Наступний нищівний ударом долі – неможливість знайти хоч якусь роботу: “Я розсилала сотні резюме, та для сучасного світу я виявилася безнадійно “некваліфікованою”. Володіння комп’ютером? Та я його ніколи навіть не вмикала! Єдина співбесіда, на яку мене запросили, навчила мене простої істини: якщо розридатись на співбесіді, роботу все одно не отримаєш.” Надя зрозуміла, що єдиний, хто візьме її на роботу, – вона сама. Довго перебирала і обдумувала можливі ідеї, що прийшли в голову, і всі вони зводились до одного:

«Я обожнювала пекти, та розуміла, що не витримаю конкуренції ринку, якщо продаватиму щось “звичайне”, тому повинна винайти власні унікальні рецепти. Я не уявляла, з чого почати, тільки знала, що не маю іншого вибору, і тому не вагалась”.

Того вечора на кухні вона написала список планів на майбутнє: створити власну компанію, стати автором бестселера, мати колонку у журналі, вести ТВ-шоу, стати спікером і надихати людей. Час від часу вона виймала список із серванту, щоб не забувати про свої життєві цілі.

Першу партію низькокалорійних мафінів Надя відвезла до найближчих кав’ярень у Едмонтоні, запропонувавши власникам виставити їх як зразки: «Не платіть мені нічого, якщо люди їх не купуватимуть”. Та відвідувачі відразу оцінили нову випічку, що виявилась не тільки смачною, але й здоровою, оскільки містила мало жиру та солі.

Надя щодня прокидалась о 4 ранку, щоб до 8-ї доставити свіжу випічку у кав’ярні. Вона розуміла, що чим більше спече, тим більше заробить грошей. Проте таке життя не давало впевненості в завтрашньому дні: “Мене непокоїли думки: а якщо я захворію? Якщо машина зламається?”  Тому наступним етапом стало укладання угоди з кількома пекарнями, за якою Надя продавала їм свою ідею та ділилася клієнтською базою. Так народилася її компанія “Nadja Approved Desserts.”N_foods_logo

 

НЕЗВИЧНИЙ МАРКЕТИНГ

Бізнес поступово ріс, але коштів на якісну рекламу, яка дала б нових клієнтів, все ж таки не вистачало. І знову Надя П’ятка проявила небувалий підприємницький хист: взяла участь у кулінарному шоу на місцевому телебаченні, а згодом стала писати для газети. “Я запропонувала редакторам вести кулінарну колонку. Коли почула у відповідь, що у них на це не було бюджету, сказала, що працюватиму задарма, якщо читачам не сподобається.” Вже за місяць отримала свій невеликий гонорар (50 доларів) та пропозицію щодо постійної співпраці. Незабаром Надю та її бренд почали впізнавати. “Щоб чогось досягти, не потрібна купа грошей, а лише трішки уяви,” – впевнена Надя П’ятка.

pjatkaПізніше Надя пише книги «The Joy of Losing Weight» та «Outrageously Delicious Fat Wise Cookbook», і обидві стають бестселерами. Один за одним Надя П’ятка виконала всі пункти свого, здавалося б, просто нереального для безробітної домогосподарки списку, довівши і собі, і всьому світові, що людина, яка має мету, здатна на все.pjatka

 

СЕКРЕТИ УСПIХУ ВIД НАДI П’ЯТКИ

“У мене не було зв’язків, щоб укласти вигідні контракти. Так, підтримували небайдужі люди, які інколи щось радили – оце і все! Я не могла розраховувати на кредит у банку через погану кредитку історію. Я почала бізнес із сотнею доларів. Фактично все, що я мала тоді – купа боргів, порожні кишені і одна-однісінька ідея. Але, коли у тебе є мета і ти відчуєш, що готовий рухатись до неї, незважаючи ні на що, на твоєму шляху з’являються потрібні люди. У мене була непохитна віра в те, що я зроблю все задумане. Сенс був у тому, щоб почати діяти негайно. Завжди є купа виправдань: якби я була молодша, якби мала більше грошей, зв’язків або чоловіка з надійною роботою, щоб “прикрити тили”… Рішуче відкиньте їх і почніть працювати вже зараз, тоді саме провидіння працюватиме на вас!”

                Тим, хто вагається, Надя радить:
‘‘Щоб досягти успіху, ви повинні пристрасно вірити у свою продукцію. Я одна з тих, хто створив щось з нічого. Створіть і ви щось, що становитиме цінність для інших, тоді продукт буде успішним. У який бізнес ви б не йшли, знайте, що він дуже конкурентний, але, якщо вірите, що ваш продукт кращий, негайно беріться до справи. Будьте сильними і не дозволяйте нікому і нічому збити вас з обраного шляху!”