Освіта майбутнього та навички-2025 в Україні та Канаді

Чи знаєте ви, що за прогнозами аналітиків World Economic Forum за декілька років зміниться 35% затребуваних сьогодні компетенцій, а тому, щоб бути конкурентним на ринку праці хоча б у найближчі 10-15 років, важливо наперед дбати про якісну освіту. Цей виклик став темою дискусії на першій зустрічі спільноти Київської школи економіки (KSE) у Канаді «KSE Community Engagement Reception», яка пройшла в Торонто 20 березня 2019 року в Art Gallery of Ontario. До події приєдналися представники української діаспори, освітяни та ті люди, котрих цікавить безупинний розвиток знань та людського потенціалу.
   
   Активну участь у цій публічній дискусії брали професорка Smith School of Business Олена Івус; старший науковий співробітник в IBM Canada, почесний директор програми з бізнес-адміністрування в галузі штучного інтелекту та аналізу даних (MBAI) Київської школи економіки Олександр Романко; Тимофій Милованов – почесний президент Київської школи економіки, професор Університету Піттсбурга, а також почесний професор в Ivey Business School Західного університету Басил Калимон. Промовці обговорили інновації та розвиток людського капіталу, в основі яких лежать якісна освіта та наука. Глобальність сучасної освіти дозволяє здобувати раніше недоступні студентам знання. Співпраця України та Канади в освітній сфері створює потужну синергію, про що розказав Олександр Романко і як приклад навів проект Mitacs Globalink Research Internship Program, що дозволяє студентам з України пройти стажування в Канаді і повернутися додому з розумінням глобальних трендів та контексту.
   
   Тимофій Милованов зупинився, зокрема, на тому, що університет “Київська школа економіки” пішов шляхом залучення викладачів західних університетів зі ступенем PhD, обрав сучасну навчальну програму, співставну з програмами північноамериканських університетів. З 2007 року Університет Х’юстона (США) визнає KSE як свій закордонний кампус, отож студенти, навчаючись у Київській школі економіки, мають змогу додатково отримати диплом Х’юстонського університету.
       На сьогодні Україна має унікальний досвід швидкої розбудови системи бізнес-освіти, і Басил Калимон поділився своїми інсайтами про те, як це було і з якими викликами довелося зіштовхнутися. Він наголосив на тому, що зараз бізнес-освіта в Україні відрізняється доступною ціною та визнаною на світовому рівні якістю. 2018 року Київська школа економіки отримала міжнародну акредитацію CEEMAN. Олена Івус підкреслила важливість взаємодії між регулюванням міжнародної торгівлі, захистом інтелектуальної власності та науково-дослідною діяльністю.
Київська школа економіки (KSE) заснована 1996 року Консорціумом економічних досліджень та освіти. Цей навчальний заклад світового рівня з відмінною репутацією як в Україні, так і за кордоном, бере початок від англомовної магістерської програми з економіки, створеної 1996 року інституцією Economic Education and Research Consortium (EERC) та благодійним фондом Євразія (Eurasia Foundation). 2006 року магістерська програма виросла в окрему освітню установу “Київська школа економіки”, а вже за рік якість магістерської програми з економічного аналізу була підтверджена Університетом Х’юстона. 2015 року цей навчальний заклад започаткував MBA (Master of Business Administration) програму, а рік потому – MBA для керівників державних підприємств. 2017 року в Київській школі економіки було відкрито дві нові магістратури: економічний департамент додав до переліку своїх програм магістерську програму з математичної економіки та економетрики, новостворений департамент публічної політики та врядування запустив магістерську програму з публічної політики та врядування. Того ж року магістерські програми КSЕ отримали ліцензію від Міністерства освіти і науки України, а 2018-го – державну акредитацію і  до освітніх програм Школи додалася МВА в галузі штучного інтелекту та аналізу даних і бакалаврська програма з економіки та підприємництва спільно зі Стокгольмською школою економіки в Ризі.
   
   KSE готує топ-менеджмент для для державних структур та приватних організацій. Переважна частина випускників цього навчального закладу сьогодні посідає керівні посади в найбільших українських банках, в міністерствах України та світових фінансових установах. Також деякі випускники KSE працюють викладачами у відомих університетах світу. У практиці роботи Київської школи економіки – організація різних заходів, зокрема тренінгів, для студентів, молодих політиків, громадських активістів, журналістів тощо, а також реалізація соціальних проектів, наприклад, «Програми з підприємницької діяльності для ветеранів АТО».
   Наступна мрія KSE – створення університету з бакалавратом, магістратурою та докторантурою, де будуть навчатися талановиті українці, що прагнуть змін.
Олена Скалянська