Обов’язкове автострахування в Канаді

Обов’язкове автострахування в Канаді – наболіла тема для багатьох, зокрема новоприбулих емігрантів, яким, на жаль, доводиться платити значні суми за перше страхування авто.

В Онтаріо автострахування регулюється страховим актом (Insurance Act R.S.O. 1990), в якому закладені умови обов’язкового мінімального страхування для легального перебування на дорозі як водія, так і авто. За керування без страховки, водій може отримати штраф у розмірі від $5000 до $25000 за перше порушення та від $10000 до $50000 або втрату прав водія на термін до 1 року за наступні.

Обов’язкове страхування передбачає забезпечення гарантованої компенсації збитків, зазнаних постраждалою стороною.

Страхова індустрія  – це фонд, що збирає внески застрахованих клієнтів і потім використовує їх для виплати постраждалим, які були застраховані. Ціни залежать від індивідуальних порушень, змін до індивідуального полісу, а також від виплат постраждалим: наприклад, якщо 2017 року страхова компанія виплатила постраждалим більшу суму, ніж очікувалося, то в 2018 році для вирівнювання балансу вона підніме вартість страховки кожному клієнту на певну суму індивідуально. Мої клієнти, котрі не мали ні аварії, ні штрафу, завжди цікавляться, чому їм підняли ціну страховки, і я пояснюю їм, що підвищення ціни зумовлено статистикою виплат у поточному році.

ІНДИВІДУАЛЬНИЙ РЕЙТИНГ НАРАХУВАННЯ РІЧНОЇ ПЛАТИ ЗА СТРАХОВКУ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ТАКИХ ФАКТОРІВ:

 1. Локація автомобіля (місто, вулиця, точна адреса). Якщо було багато виплат на певній вулиці, то мешканці цієї вулиці незалежно від індивідуального рейтингу платитимуть вищу ціну, ніж мешканці вулиці, де зроблено менше виплат.
 2. Вік, марка, модель та рейтинг безпеки автомобіля. Чим вищий рейтинг безпеки, тим менша ціна. Вартість автомобіля не надто впливає на ціну страховки, бо страхова компанія більше зважає на те, хто їздить на цій автівці та наскільки вона безпечна у випадку аварії.
 3. Статистичні дані водія (вік, стать, сімейний стан). До 25 років хлопці платять більше, ніж дівчата. За статистикою, хлопці частіше роблять аварії.
 4. Водійська та страхова історія. На жаль, онтарійські страховики не приймають стажу водіння з України. З інших провінції Канади та Америки стаж та страхова історія зараховуються повністю.
 5. Використання авто та річний кілометраж. У такий спосіб вираховується термін перебування авто на дорозі та ризик аварій.
 6. Категорія водійських прав G2 чи G. Сприятливіше розглядається G.
 7. Деякі компанії мають до клієнтів додаткові вимоги, які впливають на ціну та надають різні дискаунти за парковку на приватній стоянці, наявність зимових коліс і т. д..

ЩОБ ЗМЕНШИТИ РОЗМІР ПЛАТИ ЗА СТРАХОВКУ НА МАЙБУТНЄ, МОЖЕТЕ СКОРИСТАТИСЯ КІЛЬКОМА МОЇМИ ПОРАДАМИ.

 • Якщо ви нещодавно отримали права категорії G2, постарайтеся якнайшвидше здати на G. Коли все ж потрібно чекати, то пройдіть навчання в автошколі і отримайте сертифікат.
 • Якщо у вас є дійсний автополіс і ваші близькі (дружина, чоловік, діти) мають права категорії G1, дописуйте їх до свого поліса, ціна якого не зміниться, а у близьких розпочнеться страхова історія, що у майбутньому допоможе отримати нижчу ціну на їхній індивідуальний поліс.
 • Перед купівлею нової автівки поцікавтесь її рейтингом безпеки, а ще краще  – перш ніж підписати контракт на машину, зателефонуйте до свого брокера і дізнайтеся про ціну страховки.
 • У наступних випусках “Разом” я розповім, зокрема, на яку компенсацію у випадку автоаварії ви можете сподіватися; про страхування будинку, бізнесу; про важливість страховки на власність (навіть орендованого житла) та про процес отримання виплат від страхової компанії. З радістю проконсультую щодо страхування та допоможу в оформленні поліса.

 

БАЖАЮ ВСІМ БЕЗПЕЧНОГО 2019 РОКУ!