Іванна Сахно – нова українська зірка Голлівуду

Ні для кого не секрет, що серед голлівудських акторів немало зірок з українським корінням, зокрема і молода та талановита Іванна Сахно.

Майбутня зірка Голлівуду народилася 14 листопада 1997 року в Києві, в сім’ї кінематографістів. Її мати Галина Кувивчак-Сахно – режисер, батько Анатолій Сахно – оператор. Здавалося б, дівчинка, яка змалечку звикла до знімального майданчика, обере, найімовірніше, якусь кінопрофесію. Та, за словами Іванки, ще дитиною вона зрозуміла, що акторський хліб здобувається важкою працею і аж ніяк не рвалася на великий екран. Натомість мініатюрна білявка мріяла стати фігуристкою або … таксистом, бо, мовляв, таксисти ніколи не сидять на місці, часто подорожують. Іванка теж мріяла про подорожі, але доля розпорядилася по-своєму: таксистом дівчина, звісно, не стала, а подорожувати таки довелося.

Вперше на майбутню акторку Іванку Сахно, коли їй було лише дев’ять років, звертають увагу українські продюсери. Вона стає відомою завдяки зйомкам у сіткомі “Леся+Рома” (2005 – 2008), а за кілька років розкриває свій талант у біографічній стрічці “Іван Сила”.

15-річною юнкою Іванка поїхала у Ванкувер для вивчення англійської мови і там випадково познайомилася з відомою кастинг-директором Голлівуду Джанет Гершенсон, яка свого часу відкрила Л. Ді Капріо, Т. Круза, Дж. Робертс, А. Болдуї­на, Е. Вотсон. Після майстер-класу в авторитетної голлівудської кіношниці І. Сахно вирушає підкорювати Лос-Анджелес. Там здібна українка вступає в Інститут театру і кіно Лі Страсберга (до речі, цей заклад може похвалитися такими випускниками, як-от Аль Пачино, Роберт де Ніро, Анджеліна Джолі).

В Америці її талант помічають після ролей у малобюджетних фільмах “Дерево тіл” і “Забрати назад не можна”, знятих 2017-го. Голлівудське визнання прийшло до молодої акторки за рік завдяки блокбастеру “Тихоокеанський рубіж 2”. Для ролі войовничої Вік – офіцера-оператора велетенського робота надто жіночній Іванці довелося коротко підстригтися, набрати вагу, а, найголовніше, перевтілитися на екрані в людину зі сталевим характером. 2018 року тендітна дівчина зіграє ще одну впевнену в собі панночку – російську найману вбивцю в екшн-комедії “Шпигун, який мене кинув”.

Насправді Іванка не схожа на своїх кіногероїнь. Вона переконана вегетаріанка, не вживає не тільки м’яса, а й жодних продуктів тваринного походження, не носить хутра.

І. Сахно відома своєю проукраїнською позицією, зокрема під час Революції Гідності разом з українською діаспорою брала участь в акціях на підтримку України. 2016 року вона вийшла на червону доріжку Каннського кінофестивалю з табличкою з закликом звільнити ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова. “Тією частиною України, яка в мені є, я дуже пишаюся і стараюся якомога більше розказувати людям про свою країну, розповідати про те, що відбувається зараз і що відбувалося раніше, про історію, про звичаї і традиції”, – каже Іванна.

Якою буде нова голлівудська роль чарівної українки? Незабаром побачимо!