Indposhiv Bespoke House для стильних чоловіків

Що мода – пані примхлива, давно відомо жінкам, які вміють вибирати саме “свої” речі поміж різноманіття пропозицій відомих (і не дуже) брендів. А мужня половина людства? Вважається, що чоловіки переважно модою не цікавляться і вибирають одяг практичний. Міф про невміння чоловіків виглядати стильно розвінчує Катерина Возіанова – засновник Indposhiv Bespoke House, майстерні, яка створює не просто чоловічі костюми преміум-класу, а справжні шедеври.
Катерино, як виник бренд Indposhiv Bespoke House? Чому взялися саме за чоловічий одяг?
Ще у юнацтві я вирішила: понад усе хочу створювати бренди. Закінчивши Міжнародний християнський університет за спеціальністю маркетинг, декілька років працювала у міжнародних компаніях, але ризикнула покинути стабільну роботу заради мрії. Деякий час працювала з батьком – дизайнером Федором Возіановим, а в лютому 2009 року відкрила власну майстерню чоловічих костюмів на замовлення. Впевнена, що краще помилятись, але йти власним шляхом. Ніша пошиття на замовлення чоловічого класичного одягу (найскладніше з усього, що можна шити!) була тоді вільною.
Тривалий час я провела на англійських форумах кравців, вивчаючи старовинні системи крою, щоб на рівних говорити про них з майстрами. Перші костюми кілька місяців ми тренувалися шити на друзях, а першим клієнтом поза колом знайомих був австрієць – керівник страхової компанії, що працювала у Києві. Потім він став нашим постійним клієнтом.
Які стилі одягу Indposhiv пропонує покупцям?
Ми спеціалізуємося на класичному чоловічому одязі: костюми, пальта, тренчі, сорочки, а також аксесуари ручної роботи. Його перевага у доречності та незалежності від тимчасових модних трендів. Упевнена, що в гардеробі кожного сучасного чоловіка має бути максимально універсальний темно-синій чи темно-сірий костюм. Більш сміливі і трендові цього року варіанти – сірий чи темно-синій у смужку.
Ваш клієнт – мачо, солідний мужчина чи, може, акула бізнесу?
Наші клієнти – це без перебільшення найстильніші self-made чоловіки України, сучасні джентльмени, серед яких власники бізнесу, юристи, політики, IT-фахівці, телеведучі, спортсмени тощо. Переважно, звісно, це чоловіки, котрим костюм необхідний за правилами дрес-коду, але зараз більшає тих, хто носить костюми і у повсякденному житті.
Нелегко працювати з клієнтом-чоловіком?
Взагалі складно працювати з одягом на замовлення, адже кожен виріб неповторний і створюється під конкретного чоловіка. Пошиття за технологією bespoke передбачає не менше 80% ручної праці і виготовляється 8-10 тижнів. Такий костюм – вершина майстерності! За моїми спостереженнями, чоловіки на відміну від жінок більш вибагливі до ідеальної посадки костюму, але швидше приймають рішення і схильні до завчасного планування гардеробу.
Траплялося виконувати незвичні замовлення?
Досі таким замовленням був костюм з потаємними кишенями для фокусника. У дуже стислі терміни ми шили костюми для ведучих Євробачення. Одного разу створювали весільні білі смокінги для чоловіка та трьох його синів, наймолодшому з яких тоді було 2 роки. У рамках нашого соціального проекту «Indposhiv дітям» два роки поспіль шиємо костюми для хлопчиків з дитячого будинку.
У кіно чоловічий класичний костюм позиціонують як дуже зручний одяг. Це справді так?
Чоловічий класичний костюм – це, щонайперше, ідеальна посадка (йдеться не лише про красу зовні, а й про внутрішній комфорт) і, по-друге, якість пошиття та тонкощі, що закладаються в саму конструкцію костюму. Наприклад, ми створюємо костюми неклейовим методом, витрачаємо більше часу на виготовлення, але додаємо в якості: їх не псує дощ, хімчистка, вони швидко повертаються у правильну форму. Впевнена, що bespoke костюм – це найзручніший костюм не лише у фільмах, але і в повсякденному житті сучасного чоловіка.
Про що мріяли, створюючи майстерню? Чи здійснилися мрії і що у планах?
Я мріяла про Indposhiv Bespoke House як сучасний джентльмен-клуб у центрі Києва. Наприкінці 2017 року ця моя мрія збулася: ми відкрили Indposhiv Bespoke House, що є водночас і нашим головним офісом, і майстернею, і шоу-румом.
Головне у планах компанії на наступні роки – розширення виробництва, зокрема і лінійки аксесуарів, та скорочення термінів виготовлення замовлень. Крім того, думаю вивести на ринок найближчим часом свій новий бренд.
З ким співпрацює Indposhiv Bespoke House?
З кращими світовими текстильними мануфактурами, як-от Scabal, Lorо Piana, Dormeuil, Zegna та іншими. Восени 2018 року ми отримали статус Amici di Loro Piana, і зовсім скоро у нас будуть представлені ексклюзивні та рідкісні каталоги цієї легендарної мануфактури. Також у рамках напряму Indposhiv Select співпрацюємо з провідними українськими і світовими компаніями та bespoke майстернями (взуття, аксесуари тощо).
Кілька десятків років тому українські чоловіки мало цікавилися стилем одягу (що з шафи випало, те і одягнув). А зараз?
Культура чоловічих костюмів в Україні свого часу була втрачена, тому нині у нас вважається нормальним піти в ресторан мало не у спортивному одязі. Якісний одяг та ще й пошитий на замовлення досі є чимось незвичним, отож з моменту заснування майстерні ми одночасно будували бренд і створювали культуру навколо нього, адже продаємо не лише костюми – продаємо імідж! Я точно знаю, що зараз культура костюму просувається, зокрема і в Україні. Чула від клієнтів, що наші костюми додають їм впевненості.

Як відрізнити якісний костюм від неякісного?
Важливо не лише те, чи добре сидить костюм, а й як саме його шили. Справді якісні речі при правильному догляді носяться дуже довго, тому ми даємо на них пожиттєву гарантію. Якщо клієнт набрав вагу чи схуднув, ушиваємо костюми, також забезпечуємо безкоштовну хімчистку.
Ваші поради чоловікам, щоб виглядати стильно в сезоні осінь-зима і чого варто уникати.
Крім класичного темно-синього та темно-сірого костюмів, що повинні бути в гардеробі кожного сучасного чоловіка, я раджу мати хоча б одне класичне однобортне темно-синього чи бежевого кольору пальто середньої довжини з якісної вовни.
Найперше, чоловікам потрібно намагатися бути джентльменами і вибирати зручні та доречні речі з натуральних тканин, які доповнюють саме їх. Звісно ж, слід носити костюми свого розміру, а краще шити їх на замовлення.
Для чоловіків аксесуари такі ж важливі, як і для жінок?
Так, надзвичайно важливі, адже вони не лише прикрашають костюм – роблять образ чоловіка завершеним, дають можливість одному і тому ж костюму щоразу виглядати по-новому. Раджу звернути увагу на краватки з цікавими, але лаконічними принтами, а також спробувати поєднання краватки з шовковою хустинкою-паше.
ДОВІДКА ПРО КОМПАНІЮ:
  • Indposhiv – перша в Україні майстерня чоловічих костюмів на замовлення.
  • Indposhiv створює костюми bespoke та працює за стандартами Гільдії кравців Великої Британії.
  • З 2014 року Indposhiv приймає замовлення у Лондоні, а з 2016 – в Одесі.
  • Indposhiv пропонує найбільший в Україні вибір якісних костюмних тканин. Постійно вдосконалюючись, закрійники Indposhiv регулярно обмінюються досвідом з майстрами відомих італійських та британських майстерень.
  • У листопаді 2013 року Indposhiv відвідав один з найвідоміших кравців Севіл Роу у Лондоні Річард Андерсон, котрий дуже схвально оцінив роботу тамтешніх майстрів та підтвердив, що створений ними костюм повністю відповідає стандартам bespoke.
  • 2017 року Indposhiv створив костюми для ведучих пісенного конкурсу Євробачення, що відбувся у Києві.
  • У листопаді 2017 році у Києві відкрився перший у Європі Indposhiv Bespoke House.