ХІ Світовий конгрес українців відбудеться у Києві

 

22 листопада 2018 року у Києві розпочнеться черговий ХІ Світовий конгрес українців, який втретє відбуватиметься в столиці України, а попередній проходив у Львові. Конгрес має великі завдання – обрання керівництва на чолі з президентом, огляд здійсненого за останні п’ять років (від серпня 2013-го) і, найголовніше, вироблення плану діяльності на майбутнє.

ХІ Конгрес незвичайний. Можна сміливо стверджувати: він, насправді, перший, що відбуватиметься вже не в посткомуністичній, а в незалежній Україні, бо нікому, напевно, не спаде на думку називати незалежною Україну літа 2013 року, очолювану «президентом»-утікачем. Він перший, який проходитиме у воюючій Україні, і перший, коли і громадська думка, і влада України визнали нарешті важливу реальність – існування всесвітньої 60-мільйонної української нації, яка живе, бореться і розвивається на всіх континентах глобалізованого світу.

 

Національна інтелігенція в своїй більшості завжди усвідомлювала цю реальність, але потрібно було кремлівських зайд і захоплення Донбасу й Криму, щоб її зрозуміли всі. Міжнародну протестну хвилю за відсутності України в інформаційному просторі здійняла саме діаспора. Військову теплу форму, тисячі тепловізорів, десятки тисяч бронежилетів і сотні тисяч кілограмів одягу, їжі, засоби зв’язку, автомобілі, комп’ютери передала в час чорної навали саме діаспора. Тверду позицію найвпливовіших країн світу Канади, США, Британії, Франції, Польщі, Австралії допомогла згуртувати саме діаспора.

 

В холодному листопадовому Києві на п’ятому році війни і перед рубіжними президентськими і парламентськими виборами саме діаспора говоритиме з народом і владою України. Розмовлятиме, як рівна з рівною, як частина України сущої поза рідними землями з Великою Україною, про спільних героїв і про спільні гасла, про спільні пісні і про спільні інтереси, а найголовніше про спільне майбутнє, бо обидвом частинам буде важко встояти порізно. Натомість єдина всесвітня Україна – це нація майбутнього, нація хліборобів і комп’ютерників, металургів і іноземних міністрів, нація талановитих і сміливих людей. Про те, як їй, щасливій та успішній, відбутися, і йтиметься на ХІ Світовому конгресі українців, незвичайному і важливому для усіх, хто вважає себе українцем.

 

Генеральний консул України в Торонто

Андрій Веселовський