Герой України, співак Василь Сліпак

Де б не були українці, яких би успіхів вони не досягали, генетична пам’ять дається взнаки, а надто, коли на рідну землю ворог зазіхає. 29 червня 2016 року, виконуючи бойове завдання і рятуючи побратимів від вірної смерті загинув у бою від ворожої снайперської кулі Василь Сліпак – співак зі світовим ім’ям, якого називали живим вокальним дивом, створеним українською природою.

Народився сміливець, герой, патріот 1974 року у Львові. Його батьки – Надія та Ярослав Сліпаки – завжди цікавились музикою, але ніколи професійно нею не займались. Рідні кажуть, що гарним голосом і любов’ю до співу Василя наділив дід, його тезка.
Обдарований хлопець у 9-річному віці почав співати у Львівській державній академічній хоровій капелі «Дударик» – відомому далеко за межами України уславленому колективі, який виступав у найпрестижніших концертних залах світу. Через рік після закінчення Львівської школі № 46 Василь вступив до Львівського вищого державного музичного інституту імені М. В. Лисенка і став студентом класу сольного співу народної артистки України, професора Марії Байко, брав активну участь у студентських концертах, уже тоді вирізняючись талантом і величезним вокальним потенціалом.
Рідкісної краси голос дав змогу 23-річному співаку почати стрімку сольну кар’єру у Франції, де він жив останні 19 років. Подолавши конкурсний відбір, Василь вступив до складу Паризької національної опери і став її відкриттям і окрасою,  адже мав справді унікальний голос, якого, за оцінкою фахівців, не було останні сто років.  Творчий шлях В. Сліпака короткий, бо його перетнула війна, але досягнув він таких вершин і доробку, що позаздрити йому можуть навіть маститі оперні співаки: не перелічити оперні партії, з якими український самородок виступав на сценах театрів Франції та Європи.
Живучи у благополучному закордонні, зайнятий улюбленою справою, успішний, затребуваний співак залишався українцем-патріотом, котрому боліло за все, що діється на Батьківщині. Василь був активним учасником Помаранчевої революції (2004) і з початком Євромайдану, хоча через контракт з Паризькою оперою не міг відразу приїхати в Україну, очолив волонтерський рух у Франції, координував громадські акції, відправляв на Майдан гуманітарну допомогу, збирав гроші, влаштовуючи благодійні концерти тощо. Саме завдяки Василеві Сліпаку французи, які до Майдану мало що знали про Україну, почали нею цікавитися.
Уперше оперний співак – високий, кремезний і колоритний чолов’яга – поїхав на війну у травні 2014 р. та понад місяць у лавах Добровольчого корпусу “Правий сектор”, відразу отримавши позивний “Міф” (скорочення від Мефістофель), воював у Пісках, що в районі Донецького аеропорту, брав участь у боях за Авдіївку, був поранений. Повернувся до Парижу, де у липні разом зі своїми колегами – спільно  відомими оперними співаками – заснував Асоціацію «Opera friends for children/Опера друзі для дітей», яка мала на меті організацію та проведення концертів, всі кошти від яких перераховувались на допомогу українським дітям – жертвам війни, а в грудні того ж року створив благодійну організацію «Українське братство» для підтримки українських захисників та їхніх родин.

На користь організації «Українське братство» будуть  зібрані кошти під час творчого вечора пам”яті Василя Сліпака, який відбудеться 12 листопада у  Торонто (Ресторан “Золотий лев”, 15 Canmotor Ave).
У вересні 2015 року Василь Сліпак вдруге поїхав на фронт, брав участь у боях під Маріуполем, на лінію зіткнення, і у жовтні відправився назад до Парижа. 18 червня 2016 року відправився на Донбас втретє, доправляючи зібрану французькою спільнотою допомогу бійцям-добровольцям, і планував залишитися на півроку, але вже за десять днів там поклав голову.  
Василь прожив коротке (42 роки), але неймовірно яскраве життя, помінявши свою зірковість і успіх митця на кривавицю та бруд окопів. Про нього – Героя України, кавалера орденів «За мужність» І ступеня та «Золота Зірка» – напишуть книги, знімуть кінострічки, розповідатимуть дітям у школах, вшановуватимуть концертами, його іменем назвуть вулиці, і мужній патріот Василь Сліпак житиме вічно в пам’яті народній.