Cвяткування з нагоди Дня незалежності України у Торонто

Найбільше у Північній Америці та діаспорі святкування з нагоди Дня незалежності України у Торонто

День Незалежності – найвеличніше державне свято  України, яке з року в рік велелюдно, радісно й гучно відзначається скрізь у світі, де живуть українці. Особливо значуща ця подія для українців  Канади – країни, що однією з перших визнала нашу незалежність, а тепер активно підтримує Україну в надзвичайно складний період її відстоювання.

Для українців Великого Торонто (GTA) серпневий фестиваль напередодні Дня Незалежності в парку Сентенніал (Centennial Park, Toronto)  вже став доброю традицією. Наразі це найбільше українське свято в Північній Америці та діаспорі щороку організовує торонтське відділення Конгресу українців Канади. 18 серпня 2018 року тисячі фестивальників скористалися нагодою знову зібратися разом, повеселитися і водночас  масштабно продемонструвати як свою згуртованість, так і єдність з народом України.

Свято, що цьогоріч проходить під гаслом “100 років визвольної боротьби” (100 Years of Struggle for Freedom), розпочалося урочисто. На його відкритті були присутні духовенство, політики державного, провінційного та місцевого рівнів, керівники громадських організацій, знані громадські активісти. Український фестиваль у Сентенніал-парку відвідав прем’єр-міністр Онтаріо Даг Форд. З вітальними промовами виступили голова КУК Торонто пан Тарас Багрій, мер міста Джон Торі, Генеральний консул України в Торонто пан Андрій Веселовський, Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, мер Місісаґи  Бонні Кромбі та інші.

Мер Торонто Джон Торі, за сприяння котрого в центральній частині міста зводиться Меморіал Голодомору в Україні 32-33 років, зокрема запевнив, що особисто буде на відкритті монументу, щоб з гордістю відзначити цю важливу  для Торонто, для України і для всієї української спільноти подію. До речі, на фестивальній території розташувався автобус – мобільний клас, де наглядно демонструвалась історія Голодомору і який могли відвідати всі бажаючі.

Різноманітна, цікава та насичена концертна програма свята  через пісню і танець відображала велику культурну спадщину українського народу. Представляли  свої таланти і не давали нудьгувати відвідувачам танцювальні колективи “Веснянка”, “Барвінок” та “Україна”, духовий оркестр “Батурин”, хор “Прометей”, місцеві співаки та артисти з України Мирослава Солов’яненко, гурт “Отава”,  фронт-мен гурту “Mad Heads XL” Вадим Красноокий, Павло Фондера, Ігор та Адріанна Артемяки та інші.

Вели концерт Лариса Баюс і Мирон Коник.

На території фестивалю облаштували куточок для дитячих розваг та ярмарок, що з року в рік урізноманітнюється вендорами та асортиментом товару. Звичайно, тут можна було скуштувати традиційні українські страви на всі смаки.

Завершила святковий день запальна забава до ночі під відкритим небом під музику гурту  Dunai.

Завдячувати багатолюдним і успішним святкуванням Дня незалежності України в Торонто потрібно, насамперед, організаторам, волонтерам та щедрим цьогорічним спонсорам Northland Power, Horodynsky Farm, BCU, Transam Carriers, родина Зараски, Caravan, Halenda’s Meat, Bitter Harvest, Huculak Foundation, Meest Corp.,  Ukrainian Credit Union, Shevchenko Foundation, Stageworks Systems,

AA Floors, New Canadian Drain & Plumbing.

Організатор свята КУК Торонто, крім волонтерів та спонсорів, висловлює подяку організаціям, представники яких допомагали у його проведенні (Ukrainian Canadian Women’s Council (Toronto), Ukrainian Women’s Organization of Canada, League of Ukrainian Women in Canada, Ukrainian Catholic Women’s League of Canada, Ukrainian Women’s Association of Canada) та запрошують усіх бажаючих приєднатися до планування відзначення Дня незалежності України 2019.

 

Фото: Микола Сварник