“Чарівна палітра” – стежина у світ прекрасного

 

Малювання, безперечно, – одне з перших найбільш приємних та цікавих занять дитини, адже тільки-но вона навчиться тримати в руці олівець, починає “творити” свої “шедеври” не лише на папері, а й на шпалерах чи шторах. Дорослі не завжди це раннє захоплення її сприймають серйозно, вважаючи звичайною дитячою розвагою. Ті ж батьки, які хочуть, щоб їхня дитина різнобічно розвивалася, повинні усіляко сприяти тому, аби вона якомога довше чи й ніколи не втратила інтересу до цього виду діяльності. Малювання, як стверджують психологи і педагоги, великою мірою впливає  на формування особистості дитини, допомагає пізнавати красу і гармонію навколишнього світу, розвиває абстрактне та просторове мислення, і, що дуже актуально сьогодні, долати стрес, наприклад, від непорозумінь з однолітками чи з батьками.

Звичайно,  не з усіх,  хто в дитинстві любить малювати, виростають Ван Гоги і Рєпіни, але це вміння обов’язково їм колись таки у житті пригодиться. Зробити перші кроки до творчого пізнання світу, себе і таємниць живопису можна в художніх школах чи студіях, зокрема в мистецькій студії Канадсько-Української  Мистецької Фундації «Чарівна палітра» під керівництвом Наталії Валенюк. Її відвідують діти віком від 5 років і старші, хоча тут можуть займатись і  дорослі. Навчальний процес добре продуманий з урахуванням вікових особливостей дітей та методів заохочення їх до заняття творчістю. Щоуроку вивчається нова тема, наприклад, “Кольори”, “Холодна гамма”, “Змішування кольорів”, “Контраст світла та тіні” і т. д.. Пані Наталя завжди старається підгадати так, щоб тема заняття співпадала зі святами, багатими українськими традиціями, наприклад, напередодні 14 жовтня  говорили на уроці про свято Покрови, малювали ікону, а також діти зображали своїх рідних, кого Покрова оберігає. Попереду Свято Миколая і Різдво, тож цікавої роботи з використанням різних технік, зокрема живопису на склі, на малих художників очікує багато.

   Праця і спілкування з дітьми, які освоюють ази мистецтва, а пані Валенюк щедро і вміло передає їм свої знання і навички, приносить педагогу радість і задоволення.
   “Я люблю дітей, тому мені дуже подобається займатися з цими малими людьми, у яких найчистіші  думки. Ти даєш їм свою енергію любові і щирості, вони тобі – свою, тому почуваєшся абсолютно щасливою, а надто, коли бачиш хороші результати навчання”, – каже вона.

   Пані Наталя з власного досвіду знає, як важливо знайти індивідуальний підхід до кожного учня, бо ж від цього залежить, як засвоїть він знання і буде творчо розвиватися. Діти дуже різні за характером і рівнем навичок, тому когось треба підбадьорити, а когось заспокоїти, одного часто тихо нахвалювати – іншого зрідка, але голосно.
   Зі слів пані Наталі, велика увага на уроках  приділяється, насамперед, малюнку – основі образотворчого мистецтва,  і дітям треба на ньому добре набити руку пером, маркерами  чи аквареллю. Старші вивчають складніший матеріал: перспективу, лінію горизонту, перший і другий план. Колишні учні Наталі Валенюк робили батік, виготовляли писанки та дідухи, тобто вивчали не тільки образотворче мистецтво, а й ужиткове, прикладне. Вона практикуватиме різні стилі та напрямки і з нинішніми учнями новоствореної студії, роботи яких залишаються  для показу на виставці в галереї КУМФ, яка відбудеться 3 грудня підчас дня відкритих дверей школи.
   У планах пані Наталі – виїзди з вихованцями “Чарівної палітри” на природу (пленери) та організація для них літнього табору.
Ця мистецька студія створена Канадсько-Українською Мистецькою Фундацією та успішно функціонує під керівництвом Наталі Валенюк, завдяки фінансовій допомозі відомого українського підприємця та філантропа Леся Сальника, великій підтримці Марійки і Романа Винницьких та компанії Lava Computers, адміністратора галереї КУМФ Діани Мельниченко та Олега Лесюка – голови Української Спілки Образотворчих Мистців (УСОМ)  Канади.  Галерея КУМФ  люб’язно надає своє  приміщення для занять.
   “Я завжди щиро тішуся приходу до студії нових дітей, у яких є бажання вчитися живописному мистецтву. Це, повірте, дуже мене надихає”, – щиро зізнається пані Наталя. Тож не баріться: “Чарівна палітра” та пані Наталя чекають і радо вітатимуть нових маленьких (можливо, у майбутньому великих) художників!
Керівних мистецької студії “Чарівна палітра” Наталя Воленюк – корінна львів’янка. Народилася вона в мистецькій родині та змалку багато часу проводила разом з батьком-скульптором Любомиром Лесюком у його майстерні в Стрийському парку. Наталя навчалась у  Львівській художній школі, потім  –  у Львівському училищі (нині коледж) прикладного мистецтва ім. І. Труша, пізніше  закінчила Львівський  інститут  прикладного і декоративного мистецтва (тепер Львівська національна академія мистецтв).
  Після училища  дівчина якийсь час працювала в Львівській реставраційній майстерні філії Національного науково-дослідного центру України, а після здобуття вищої освіти пані Наталя була завучем  Дитячої школи народних мистецтв міста Львова, досі згадує і той молодий творчий колектив, і різноманітні програми, і цікаві проекти, а найголовніше – учнів, щирих, безпосередніх, старанних. Як митець вона приймала участь у  національних та міжнародних виставках.
2002 року пані Наталя переїхала в Канаду з чоловіком, талановитим художником Олегом Валенюком (нині покійний) і дітьми. Наталя Валенюк  – член Спілки дизайнерів України та УСОМ Канади. Вона продовжує творчу діяльність і за останні роки мала сім персональних виставок.
Відтоді, 10 років пропрацювавши вчителем у суботній школі ім. Лесі Українки,  займаючись останнім часом фітодизайном, який уподобала ще в Україні, не полишала мріяти про створення художньої школи тут, у Торонто. І мрії врешті здійснилися, реалізувавшись у мистецьку студію “Чарівна палітра”.

 

Мистецька студія “Чарівна палітра”
Канадсько-Української Мистецької Фундації
під керівництвом Наталії Валенюк
KUMF Gallery, 145 Evans Ave., Suite 101, Toronto
416-766-6802 | 647 380 1290
info@kumfgallery.com