Capital Ukrainian Festival 2018 – IV український фестиваль в Оттаві

20-22 канадська столиця поринула у вир українського духу та  культури: тут проходив Capital Ukrainian Festival (OCUF) 2018. Це свято стало надзвичайно популярним з моменту першого проведення в 2015 році і відтоді кожного липня збирає всіх, хто цікавиться українством, хоче знати більше про нашу культуру та скуштувати традиційних страв.
Упродовж трьох днів не зупинялися виступи на головній сцені Фестивалю UCU Stage і не малій сцені Village Voices. Музичні та танцювальні колективи Desna Ukrainian Dance Company, Svitanok Dance Ensemble, Peregrinations, Blisk, Zirka, Kleztory, Pavlo Fondera, Otava Band, Prometheus Male Choir та багато-багато інших, що з’їхались сюди з різних куточків Канади, ділились своєю майстерністю з гостями свята. Не обійшлось і без улюбленця фестивальників – скрипаля Василя Попадюк та його гурту Papa Duke. Популярний український гурт Mad Heads додавав драйву найневгамовнішим, які по закінченні першого фестивального дня завітали до “Корчми”.
На цьому українському святі проходили уроки-покази з вишивки, писанкарства, мокрого валяння (wet felting) та інших цікавих ремесел. Багатолюдно було на дитячому майданчику, де малі відвідувачі фестивалю власноруч виготовляли українські сувеніри, розважалися з однолітками та  провідували “братів наших менших” у звіринці.
       У приміщенні української католицької церкви Івана Хрестителя (The St. John the Baptist Ukrainian Catholic Shrine), на території якої відбувалося масштабне столичне свято українства, брав за душу сакральний спів камерних хорів.
  Смачно попоїсти – це, мабуть,  чи не головна принада українських фестивалі, ось і в Оттаві традиційні борщ, налисники, голубці, ковбаси та “Львівське” пиво гарантували тим, хто їх скуштував, чудовий настрій.
Скільки всього цікавого пропонувалось у ярмарковому наметі чи смачного у наметі Halenda’s! Ніхто не йшов додому з пустими руками, а на додачу ще  ніс у серці гарні враження та приємні спомини.

 Capital Ukrainian Festival  – це місце для кожного, де раді всім, незалежно від того українець ти чи ні. Триденне святкування – шана українським традиціям та гідний внесок в яскраву  мозаїку канадської культури. Ми з гідністю презентуємо цю подію в Оттаві і сподіваємося, що фестивальні вихідні надихнуть вас навчатися, пам’ятати, долучатися, сміятися і святкувати. Дякуємо всім! До зустрічі!

Джейн Колбі, ініціатор та голова OCUF

Фото: Микола Сварник