З чого почати власний бізнес в Канаді

 З чого почати власний бізнес в Канаді

Звичайно, Канада – це країна, де можна знайти собі роботу досить швидко, особливо не напружуючись і не докладаючи надмірних зусиль. А зайнявши певну нішу на ринку праці, зручно в ній вмостившись, вже не хочеться нічого змінювати. Людина просто звикає до так званої стабільності, до зони комфорту, де все роками залишається без змін. Часто вона абсолютно задоволена таким життям і не думає, наприклад, про таку неприємну річ як скорочення штату, аж поки це не торкнеться її особисто.

 Та є когорта людей, яку аж ніяк не влаштовує роль «офісного планктону» чи однієї з «ланок» фінансової піраміди. Вони не хочуть залежати від того, як складуться стосунки з менеджером, від примх директора чи від того, як зійдуться зірки на небі, не бажають чекати ласки у вигляді премії чи все життя очікувати того дня, коли їм підвищать зарплатню або піднімуть на один-однісінький щабель по кар’єрній драбині. Ці люди хочуть бути господарями свого часу, не просто просиджуючи в офісі з 9 ранку до 5 вечора, а дійсно працювати. Їх зовсім не влаштовує зона комфорту. Вони сильні особистості, що мають так звану підприємницьку жилку. Саме про них і піде мова в цій статті.

 На щастя чи на біду, не знаю сам, але сталось так, що в невеликій зоні комфорту мені особисто надто тісно.

Я завжди шукаю нові можливості, а в голові – повно ідей, які, здається, живуть своїм власним життям. Тому, їдучи в Канаду, був на 100% впевнений, що і тут мене затягне підприємницький вир. Тож уже з перших днів я вирішив шукати, що  можу тут робити, і вивчати, як правильно розпочинати і розвивати бізнес у цій країні. Приємно здивувало, що в Канаді цінують і поважають підприємців, тому намагаються створити максимально зручні умови для початку власного бізнесу. Виявляється, у підприємців Канади є навіть власний тиждень ( цього року з 20 по 25 жовтня), адже людей, які самі прокладають шлях до добробуту, тут більше 1 000 000.


 
Отже ця стаття, сподіваюсь, зацікавить тих, хто прагне жити краще, хоче залежати тільки від себе, своїх рішень та дій,  кому набридло ходити на роботу з понеділка по п’ятницю (а то й в суботу), хто хоче досягти більшого. Ця стаття для тих, хто готовий працювати і в неділю, хто просинається посеред ночі і хапається за ручку, яка незмінно лежить на тумбочці біля ліжка, щоб записати нову ідею і не забути її до ранку, і вже наступного дня  втілити її в життя, та для тих, хто ще нічого не почав робити, а лише мріє про власну справу, не наважуючись зробити перший крок.
 Коли я приїхав у Канаду, мене чекала приємна несподіванка – наскільки багато різноманітних програм пропонується в допомогу кожному бажаючому стати підприємцем. Маючи вже певний досвід підприємництва за межами цієї країни, я тривалий час не міг второпати, що тут не потрібно жодної реєстрації, довідок чи традиційних вистоювань у чергах. Взагалі  – НІЧОГО! Якщо хочеш спробувати себе у малому бізнесі, все, що від тебе вимагається, – просто працювати (якщо, звісно, обрана діяльність не ліцензується), і отримувати чеки, виписані на твоє ім’я.  Так починав і я, мабуть не перший і не останній підприємець Канади, який пішов цією добре проторованою стежкою, далеко не новою і багатьом відомою. Тож уявіть моє здивування, що, коли я захотів зареєструвати корпорацію,  це в мене зайняло аж… 2 години часу ну і кілька доларів – не без того. Уявіть:  лише дві години  – і я власник корпорації!
 В декількох статтях ми вже намагалися розібратись, які існують плюси та мінуси в занятті бізнесом під різними організаційними формами, про що ви можете прочитати, просто завантаживши копію попередніх видань нашого журналу з сайту razommedia.ca, звичайно, якщо у вас не знайшлось його примірника. Все ще не знаходите в собі сміливості зареєструвати власний бізнес? Боїтесь, що знань, якими володієте, не вистачить? Переконаний, це не проблема, бо завжди можна завітати в найближчу бібліотеку (Toronto Public Library) і записатись на наступний семінар на тему: “Як розпочати власний бізнес” , який, до речі, переважно абсолютно безкоштовний. Ну, а якщо і після семінару ви сумніваєтесь, чи варто самотужки реєструватись, то поряд знайдеться купа «помічників», які за невелику винагороду зроблять все за вас. «Хто хоче щось зробити — шукає спосіб, хто не хоче — причину», – казав ще давньогрецький філософ Сократ. Тому припиняймо шукати причини, чому бізнес для нас не по «зубах», а краще знайдімо спосіб почати щось своє!
 До слова, в бібліотеці (Toronto Public Library) практично щомісяця проводиться безліч надзвичайно корисних семінарів, а  коли і де вони будуть – ви можете дізнатись, проглянувши калейдоскоп подій у кінці нашого журналу. Також непогана допомога початківцю-підприємцю –  семінари на різну тематику, як платні, так і безкоштовні, які проводяться банками. Я особисто відвідав декілька заходів, присвячених податковим правилам, написанню бізнес плану, виводу бізнес онлайн. Після кожного з них додавалося не тільки знань, але і  якоїсь внутрішньої енергії, яка спонукала не сидіти, склавши руки, а починати діяти.
 imagesПриміром, уже через кілька днів – 23 жовтня – працюватиме Small Business Forum 2013, на якому  даватимуть поради, як розвивати бізнес через стратегічне партнерство, як налагодити мобільний маркетинг і продумати фінансування своєї справи. Ви гарантовано не знайдете іншого заходу, який би зібрав в одному місці стільки бізнесменів-початківців та власників малого бізнесу, бо саме він – це можливість завести нові знайомства, обмінятись досвідом та отримати додаткові знання.  Чи варто втрачати таку можливість?
 Цікаво, що більшість  подібних заходів – це онлайн вебінари. Такий формат семінарів, як на мене, дуже зручний. Вам не доводиться покидати домівку і кудись іти чи їхати, також отримуєте змогу записати увесь вебінар на власний комп’ютер, а потім переглядати стільки, скільки буде потрібно. Для мене (з моїм «високим» рівнем володіння англійською мовою) – це просто рятівний круг.
 Кілька слів на рахунок мови.  Я дуже хвилювався: чи вистачить мені моїх знань англійської? Спочатку хотів вступити в коледж і трохи підучитися. Тепер можу з 100% впевненістю сказати, що найкраще навчання – в роботі! Тільки тут, щодня спілкуючись з новими людьми, засвоюєш і різну вимову, і різні акценти… Але виявилось, що на ринку праці таких як я ( з таким же володінням мовою) – дуже багато. Тому знання мови, яким би воно не було, аж ніяк не завадить вам розпочинати власну справу, а  робота тільки покращить його!
 Ще одним цікавим ресурсом, де кожен початківець може знайти необхідну інформацію, причому з різних галузей, є Toronto Enterprise. В афіші нашого журналу ми висвітлюємо тільки невеличку частину заходів, які пропонує цей ресурс. Раджу – завітайте до них на сайт, там  неодмінно знайдете багато корисної інформації: від написання бізнес плану і до порад стосовно реєстрації корпорації. Більшість пропонованих семінарів та вебінарів мають онлайн реєстрацію. Просто обирайте тему, яка вас найбільше цікавить, і починайте відвідувати. Ви не пожалкуєте, що витратили на це свій час, і ось що  точно отримаєте – так це добрячий рушійний поштовх, який змусить вас братись до справи і рішуче діяти.
 Безсумнівно, існує безліч можливостей  стати незалежним, просто йдучи доріжкою, протоптаною багатьма. І це зовсім не польова стежечка, яка то зникає, то знову з’являється, звиваючись поміж гострим камінням, – це вже шестирядне шосе з усіма необхідними знаками і дорожньою розміткою. Тож все, що від вас вимагається, – дотримуватись правил. Вибирайте на свій смак: Real Estate Salesperson, Mortgage broker, insurance broker або  agent, travel agent та багато інших. Вам лише потрібно піти вчитися, здати кілька екзаменів та отримати диплом. А далі – все в ваших руках! Головне – знати, що ти робиш, і обов’язково вірити в свої сили. Пам’ятайте слова Д. Рокфелера: «Ваше благополуччя залежить від ваших власних рішень»,  тому приймайте правильні рішення вже зараз, не чекаючи ще якогось слушного моменту. Постійно рухайтеся вперед, щодень намагайтесь досягати більшого, пройти хоча б на крок далі, ніж учора. Ніколи не зупиняйтесь і не задовільняйтесь вдаваною «стабільностю». «Стабільність», як любить казати Боб Парсон, – для мертвих.  І я не можу з ним не погодитись.

Biznes-immigraciya-v-Kanadu

 Нам цікаво, а що думають з цього приводу досвідчені бізнесмени? Які  поради можуть дати вони тим, хто стає на шлях приватного підприємництва? Хотілося б знати їхні думки.

Анна Кісіль, власниця ресторану ЗОЛОТИЙ ЛЕВ

Повністю поділяю думку,  яку висловив Б.Гаврилишин: «Не бійтеся в житті нічого – не святі горшки ліплять». Якщо чогось не знаєте, то навчіться! Головне  – мати бажання це зробити.

Закони бізнесу в Канаді дуже прості і логічні. Потрібно лише вивчити та проаналізувати сферу, в якій будете працювати. Успіх приходить туди,  де є такі складові: можливість заробити, бажання працювати,  вміння якісно виконувати свою роботу і ,звичайно, хоча б невеликий стартовий капітал.  Не зайвим буде і вміння бачити свою кінцеву ціль. Я не кажу, що той, хто починає бізнес, повинен уявляти його в усіх дрібних деталях, це справа спеціалістів, але й без упевненості, що ваша ідея спрацює,  ніяк не можна розвиватись.  

 

Ольга Хариш, косметолог, власниця салону:

У власному бізнесі, безперечно, є і плюси, і мінуси. Очевидні переваги праці  на самого себе, бо сам керуєш розпорядком робочого дня, береш відпустку, коли  завгодно, обслуговуючи клієнтів, постійно перебуваєш у досить комфортному середовищі, створеному власними зусиллями.  Та й у роботі використовуєш тільки ту продукцію, яка у тебе викликає довіру, тому не маєш сумнівів, що надаєш найкращі послуги своїм відвідувачам.

Але є й мінуси, як без того? Щоб збудувати конкурентноздатний бізнес, потрібно важко працювати. Слід добре продумати всі аспекти майбутнього бізнесу: страхівку, пенсію, оплату оренди та багато іншого. Обов’язково розпочинайте свою справу, але не сподівайтесь, що це буде легко. Бажаю всім успіху!

 

Володимир Говдей, агент із продажу нерухомості Sutton West Realty Inc., Brokerage

Перш за все потрібно поставити перед собою конкретну мету. Далі – створити план дій для її досягнення. Він має бути розділений на декілька етапів, з визначеним терміном виконання, адже кожен етап – це «менші» цілі, поступове здійснення яких наблизить вас до “основної” мети. Звичайно, будуть і перешкоди, і невдачі, але наполегливість і впевненість в собі гарантовано приведуть до успіху.

 

Тарас Багрій, агент із продажу нерухомості Right at Home Realty inc., Brokerage

Якщо ви дійсно бажаєте стати фінансово незалежним, раджу: ні хвилини, ні дня не працюйте на когось іншого. Створювати потрібно такий бізнес, щоб інші працювали на вас! А потім нехай “працюють” тільки зароблені гроші.

 

Роман Галущак, співвласник Kantor Currency Exchange

У Канаді відкрити власну справу просто, але недешево. Тому перед  тим, як започатковувати будь-який бізнес, навіть якщо ви вже цим займались в іншій країні, варто вивчити обрану сферу діяльності зсередини, дослідити, як вона працює в конкретній місцевості, найкраще – попрацювати на когось, принаймні рік, у обраній галузі. Аж тоді можна відкривати власну справу, навчившись на чужих помилках!  А ще потрібно мати сміливість і трішки авантюризму!

 

Богдан РАДЬ, фінансовий консультант

Якщо хочете створити свій бізнес, то обов’язково обирайте те, до чого маєте покликання. Адже, не отримуючи задоволення від роботи, щодня будете ходити як на каторгу, а коли займатиметесь улюбленою справою,  можна працювати по 14-16 годин на день і просто цього не помічати.